V Roudnici nad Labem začala výstavba přístaviště pro rekreační lodě

Stavba přístaviště v Roudnici nad Labem. Pramen: ŘVCStavba přístaviště v Roudnici nad Labem. Pramen: ŘVC

Molo v Roudnici nad Labem se vymyká obdobným zařízením na Labi a Vltavě. Buduje se jako pevné, při povodních bude zatopeno.

Ředitelství vodních cest (ŘVC) zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla v Roudnici nad Labem. Turisté zde budou mít možnost vyvázat loď až na 48 hodin a z odběrných sloupků doplnit vodu a dobít elektřinu.

Nové veřejné přístaviště začalo růst v lokalitě Bezděkov nedaleko centra města. Molo o délce 75 metrů umožní vyvázání až 15 rekreačních plavidel. S břehem bude spojeno dvěma ocelovými lávkami, které umožní bezbariérový přístup.

„Rekreační plavba jako forma užívání volného času je rok od roku oblíbenější a lidé rádi poznávají krásy české krajiny z paluby malých plavidel. Pohodlná plavba ale vyžaduje síť veřejných přístavišť, kde je možné bezpečně přistát, navštívit města a další zajímavosti na břehu i klidně přečkat noc,“ uvedl šéf ŘVC Lubomír Fojtů.

Molo v Roudnici nad Labem se vymyká obdobným zařízením na Labi a Vltavě. Je umístěno v krátké vzdálenosti proti proudu nad jezem, kde hladina téměř nekolísá. Proto je molo na rozdíl od jiných labských a vltavských přístavišť konstruováno jako pevné. Při povodních bude částečně nebo zcela zatopeno.

Stavba je založena na 34 ocelových sloupcích, které jsou kotveny do říčního dna přes železobetonové piloty. Stavbu zajišťuje Metrostav, náklady jsou 32 milionů korun. Přístaviště má být dokončeno do jara 2023.

V Ústeckém kraji hodlá ŘVC ještě letos zahájit výstavbu přístavišť pro malá rekreační plavidla v Ústí nad Labem-Brné a ve Štětí. Dokončena bude modernizace přístaviště v Litoměřicích. „Podmínky na Labi tak postupně přiblížíme oblíbeným vodním cestám pro cestovní ruch, jako je Baťův kanál a Vltava,“ dodal Fojtů.

Tagy přístaviště Roudnice na Labem Ředitelství vodních cest rekreační plavba
2 komentáře