V Praze začíná velké omezení v ulici Jana Želivského, kritizuje ho městská část

Omezení na ulici Jana Želivského. Foto: Praha 3Omezení na ulici Jana Želivského. Foto: Praha 3

Podle vedení městské části magistrát selhává v koordinaci stavebních prací.

V Praze zítra začíná nové velké omezení pro automobilovou dopravu na ulici Jana Želivského. Kvůli výměně plynovodu neprojedou auta úsekem od křižovatky s Olšanskou ulicí po ulici U nákladového nádraží ve směru na Ohradu. Opatření se nelíbí radnici Městské části Praha 3. Kritizují vedení Prahy za špatnou koordinaci. Magistrát kritiku odmítá, zahájení stavby ale odsunul z úterý nejspíš na pátek.

Řidiči budou muset tento úsek objet kolem areálu Nákladového nádraží Žižkov. Důvodem je stavba plynovodu pro novou čtvrť v oblasti nákladového nádraží. Křižovatku Želivského – Olšanská vedle toho brzdí ražba kanalizace plánovaná až do konce března. Podle vedení Prahy 3 jde o selhání koordinace uzavírek v hlavním městě. Obává se dopravního kolapsu.

„Hlavní město Praha a TSK při koordinaci dopravních omezení selhává. TSK nám na žádost o plán koordinace dopravních omezení všech vlastníků inženýrských sítí poskytlo pouze soupis svých vlastních stavebních akcí. Akce vlastníků plynovodů, vodovodů a kanalizací a dalších sítí město nezkoordinovalo. MČ Praha 3 se o jednotlivých uzavírkách dozvídá těsně před jejich spuštěním, postupně a bez jednotné koordinace,“ komentuje situaci Ondřej Rut, místostarosta MČ Praha 3. Podle městské části ale Praha alespoň nebude kombinovat opravy na Jana Želivského s rekonstrukcí Koněvovy ulice.

Městská část kritizovala magistrát už loni v listopadu v souvislosti s komplikacemi způsobenými souběhem několika uzavírek. V jedné oblasti platilo celkem sedm dopravních omezení a v ulicích se pravidelně tvořily kolony. Radnice proto vyzvala vedení města, aby lépe koordinovalo uzavírky.

Velká pražská radnice ale kritiku odmítá. Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra se koordinační jednání všech akcí pro rok 2022 na Jana Želivského a v okolí konala už minulý rok v létě. „Pan místostarosta Rut byl zván na závěrečné jednání 21. září, ale nezúčastnil se ho bez předchozí omluvy. Následně byl podklad pro dopravně inženýrské opatření na MČ zaslán na začátku prosince, pak se uskutečnilo jednání 18. ledna, které jsem svolal já osobně s panem starostou i místostarostou,“ uvedl Scheinherr.

Dodal, dodal že o nesouhlasu žižkovských radních byl informován v neděli večer e-mailem. „Na základě mé dohody s radním Janem Chabrem se uskutečnilo další jednání dnes. Výsledkem je, že rekonstrukce plynovodu zítra zahájena nebude, nejspíše v pátek,“ uzavřel Scheinherr.

Tagy Jana Želivského koordinace stavebních prací praha Praha 3
108 komentářů