dkv-spojujeme

V Praze začaly jezdit turecké autobusy Iveco Streetway

Iveco Streetway v barvách PID. Foto: RopidIveco Streetway v barvách PID. Foto: Ropid

Nové autobusy nahradí stávající dvoudveřové.

Společnost ČSAD Střední Čechy je prvním dopravcem, který do provozu v Pražské integrované dopravě nasadil nové autobusy Iveco Streetway. Nasazuje je hlavně na linku 103. Podobné autobusy budou brzy k vidění mnohem častěji, velkou objednávku na ně má i Dopravní podnik hl. m. Prahy.

O novém typu autobusů informoval na sociálních sítích Ropid. ČSAD Střední Čechy má objednáno celkem pět autobusů Iveco Streetway. Všech pět má jezdit do poloviny roku. Autobusy jsou plně nízkopodlažní a klimatizované. Nahradí stávající dvoudveřové vozy Iveco Crossway.

Modelová řada Streetway se vyrábí v Turecku ve spolupráci se společností Otokar. Ve dvanáctimetrovém autobuse je 29 míst k sezení a 51 míst k stání.

Linka 103 se stala na konci ledna mediálně známou kvůli incidentu řidiče stejného dopravce s matkami s kočárkem. Na otázku, na přepravu kolika kočárků je homologován tento typ autobusu Ropid na sociálních sítích uvedl, že sveze určitě dva. ČSAD Střední Čechy na dotaz neodpovědělo.

Iveco Streetway v barvách PID. Foto: RopidIveco Streetway v barvách PID. Foto: RopidIveco Streetway v barvách PID. Foto: Ropid
Tagy ČSAD Střední Čechy Iveco Iveco Streetway PID Pražská integrovaná doprava
63 komentářů