Infrastruktura Silnice Stavebnictví

V Opočně se dočkali stavby obchvatu, první část vyjde na 145 milionů

Stavba obchvatu Opočna. Pramen: Královéhradecký kraj
Stavba obchvatu Opočna. Pramen: Královéhradecký kraj

V Opočně začala minulý týden stavba dlouho očekávaného obchvatu v podobě přeložky silnice druhé třídy číslo 298. Obchvat je zahrnut pod akci rozšíření průmyslové zóny Kvasiny. První část obchvatu měřící zhruba dva kilometry by měla být hotova v srpnu příštího roku. Náklady činí 145 milionů.

„Obchvat podstatně zlepší životní prostředí v centru Opočna. Hlavně zajistíme bezpečnost všech Opočeňáků, zejména dětí, které každý den na cestě do školy ohrožují projíždějící automobily na silně přetížené komunikaci,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Stavba je rozdělena do dvou částí. V první etapě vybudují silničáři komunikaci, která obejde město ze severu. Začne na kruhovém objezdu, který vznikne na křižovatce silnic vedoucích z Opočna na Bohuslavice a České Meziříčí. Napojí se za městem na silnici II/298 vedoucí na Dobrušku.

Druhá etapa zahrnuje úsek od okružní křižovatky přes přemostění Zlatého potoka a napojí se na silnici ve směru Ledce a Třebechovice. Součástí stavby je rovněž mimoúrovňové křížení cyklostezky Opočno – Dobruška.
Silnice II/298 odvede významnou část dopravy z průmyslové zóny.

V současné době je osobní i těžká nákladní doprava vedena městem. Nová komunikace bude sloužit také jako spojnice mezi regionálními centry Dobruškou a Hradcem Králové a jako hlavní přístupová komunikace do rekreačních oblastí Orlických hor.

Investorem stavby je Královéhradecký kraj, zhotovitelem firma M-Silnice. Na financování stavby obchvatu města Opočna se podílí ministerstvo průmyslu a obchodu a Královéhradecký kraj.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Standa

A automobilka přispěla kolik?
Ta silnice se staví především kvůli nim.

Vlada

opocnu lze jen zavidet. olbramovice u benesova ci jine obdobne vesnice jizne od prahy mohou trpet… 🙁

beedat

Úplně zbytečný obchvat, jsou v republice desítky potřebnějších!

Vlada

obchvat opocna,nebo olbramovic? ja fandim kazdemu obchvatu.chrank to obyvatele pred znecistenim a je i bezpecnejsi provoz pro chodce (deti) a soucasne obchvat nezpomaluje provoz.autem ci busem se rychleji dostanete z bodu a do bodu b. 🙂

kik

Asi to tam neznáte. Ta stávající komunikace je v dosta špatném stavu, jsou na ní nepřehledné úseky, vede přes frekventované náměstí – takže ten obchat je jednoznačný přínos. Ona by celá II/298 potřebovala opravit, protože místy je dost úzká a plná zatáček.