V Olomouci pokračuje stavba tramvajové trati na Povel, do jara omezí dopravu v přilehlých ulicích

Tramvaj v Olomouci. Foto: Jan Meichsner / Zdopravy.czTramvaj v Olomouci. Foto: Jan Meichsner / Zdopravy.cz

Omezení začne platit od 6. prosince, potrvá do května.

Zikova, Jeremiášova, Schweitzerova, Rožňavská. Jen několik málo ulic, ve kterých se musejí řidiči v následujících měsících připravit na uzavírky a omezený provoz. Tato opatření schválil před nedávnem Magistrát města Olomouce. Uzavření a omezení provozu souvisí s aktuální výstavbou nového tramvajového úseku směrem na Povel a začne platit od 6. prosince letošního roku minimálně do 15. května příštího roku.

Na nové trati vzniknou tři zastávky, a tramvaje tak obslouží hustě osídlenou část Nových Sadů, kde žijí tisíce lidí. Tramvají se do práce svezou třeba i profesionální hasiči, kteří sídlí na rohu Zikovy a Schweitzerovy ulice nebo zaměstnanci tří supermarketů. Stavba by měla skončit příští rok v říjnu. Celkem 1,3 kilometru dlouhý úsek staví sdružení firem OHLA ŽS a IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc.

Tramvajová trať bude dvojkolejná. Z dosavadní konečné zastávky Trnkova pojedou tramvaje dále na nové zastávky Zikova, Rožňavská a U Kapličky, kde vznikne nová dočasná konečná s kolejovou úvratí. Kromě tramvajových kolejí projekt počítá i s výstavbou komunikací, chodníků, cyklostezek, nových parkovacích stání, přechodů pro chodce, zastávek MHD, semaforů a s překládkou kanalizace a inženýrských sítí. Kvůli výstavbě dojde k pokácení celkem 54 stromů, místo nich bude vysazeno 92 nových stromů a přes tři tisíce keřů.

Rozšiřování tramvajové trati na jih Olomouce. Foto: Olomouc.cz

Rozšiřování tramvajové trati na jih Olomouce. Foto: Olomouc.cz

Seznam ulic, na kterých se omezí provoz: Zikova, Jeremiášova, Schweitzerova, Rožňavská, Trnkova, U Dětského domova, Rooseveltova, V Křovinách, Janského, Voskovcova, Peškova, Střední novosadská, Jižní a Slavonínská.

Tagy Dopravní podnik města Olomouce DPMO rozšíření tramvajové tratě Povel - Nové Sady
7 komentářů