V Norsku startuje nová aerolinka, zaplní mezeru po končícím Wizz Air

První přílet Boeingu 737-800 společnosti Flyr do Osla. Foto: AvinorPrvní přílet Boeingu 737-800 společnosti Flyr do Osla. Foto: Avinor

Za dopravcem stojí zkušený manažer, začne se spojením mezi Oslem a severem země.

Nová norská letecká společnost Flyr zahájí svůj provoz 30. června lety mezi Oslo a Tromsø. Stane se tak dva týdny poté, co naopak z norských vnitrostátních letů zmizí maďarský dopravce Wizz Air.

Flyr minulý týden přilétl do Osla s prvním Boeingem 737-800. Osm let starý letoun registrace EI-GUK létal původně u tureckých Pegasus Airlines. Od pondělí má aerolinka zahájit prodej letenek, dosud běžel pouze předprodej.

Nová aerolinka má mít ve flotile pouze Boeingy 737-800. Hlavní trasou má být nejprve linka Oslo-Tromsø s až 19 lety týdně. Létat bude také do Bodø a do Harstadu-Narviku. Firma plánuje postupně otevřít i lety do Bergenu a Trondheimu, na konci srpna začne létat z Osla do Španělska a Francie.

Flyr založil norský manažer Erik Braathen, který do roku 2004 stál v čele dopravce Braathen Safe, pak se firma spojila s SAS. Několik let byl také v představenstvu Norwegian Air Shuttle.

Boeing 737-800 v barvách Flyr. Foto: FlyrPrvní přílet Boeingu 737-800 společnosti Flyr do Osla. Foto: AvinorPrvní přílet Boeingu 737-800 společnosti Flyr do Osla. Foto: AvinorPrvní přílet Boeingu 737-800 společnosti Flyr do Osla. Foto: Avinor
Tagy Flyr Norsko
7 komentářů