V Mexiku museli evakuovat 127 cestujících z Airbusu A320, před startem mu praskl podvozek

Kolaps podvozku Airbus A320 společnosti Viva Aerobus v Puerto Vallarta. Foto: Metropolitano Ags / Twitter.comKolaps podvozku Airbus A320 společnosti Viva Aerobus v Puerto Vallarta. Foto: Metropolitano Ags / Twitter.com

Mimořádná událost se obešla bez zranění.

K nezvyklé události došlo včera na letišti Puerto Vallarta v Mexiku. Airbusu A320 společnosti Viva Aerobus se při pojíždění k vzletové dráze zlomil podvozek. Cestující museli být z nezvykle nakloněného letadla evakuováni. Při události nebyl nikdo zraněn.

„Okamžitě jsme aktivovali veškeré bezpečnostní postupy pro takový případ,“ uvedla firma v prohlášení po bezpečnostním incidentu. Příčiny události, v angličtině nazvané jako „nose gear collapse“ jsou předmětem šetření. Na palubě bylo 127 cestujících.

Kolaps podvozku nastal u 15 let starého letounu registrace XA-VAZ. Letadlo mělo namířeno do Monterrey. Letadlo je ve flotile Viva Aerobus od roku 2016.

Nízkonákladový dopravce má jednu z nejmladších flotil v zemi, průměrné stáří letadel je 4,4 let. Aktuálně má společnost 43 letadel Airbus A320, firma chce do roku 2026 rozšířit jejich počty na 80 kusů.

Tagy Mexiko nose gear collapse Viva Aerobus
37 komentářů