dpp

Čedok rozšíří nabídku přímých letů do exotiky o Mexiko a Keňu

Airbus A330-200 Luke Air v Praze. Foto: Martin Meluš / Letiště PrahaAirbus A330-200 Luke Air v Praze. Foto: Martin Meluš / Letiště Praha

Čedok kvůli uzavření hranic zrušil plány na lety na Madagaskar a Kubu.

Cestovní kancelář Čedok rozšíří s nástupem zimního letového řádu nabídku destinací, do kterých bude létat přímo bez mezipřistání s Airbusem A330-200 společnosti Luke Air. Po již dříve oznámených letech do Dominikánské republiky, na Zanzibar a Maledivy bude létat také do Mexika do Keni. Čedok naopak zrušil plány na přímé lety na Kubu a na Madagaskar.

V případě Mexika půjde o lety do Cancúnu, v Keni zamíří do Mombasy. „Nově do našeho portfolia přidáváme i mexický Cancún či Keňu, po kterých je dlouhodobě poptávka. Češi mají nyní konečně příležitost pohodlně letět na dovolenou do těchto oblíbených lokalit bez mezipřistání. Ušetřený čas mohou raději strávit ve své vysněné destinaci. Již nyní evidujeme díky úspěšným promo letům během prázdnin stovky prodejů denně a zájem je i o lety v business třídě,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel cestovní kanceláře Čedok.

Lety jednou týdně

Nové destinace jsou alternativou za Madagaskar a Kubu, které byly na zimní letový řád v plánu. Původně měl Čedok nabízet spojení na Madagaskar do 6. ledna a pak na Kubu, kvůli stále uzavřeným hranicím na Madagaskaru ale nakonec došlo ke změně. Do Cancúnu je linka naplánována na úterý, do Mombasy v pátek.

Do každé destinace bude Čedok létat jednou týdně. „Vítáme otevření nových přímých letů do exotických destinací, jakými jsou Cancún v Mexiku a Mombasa v Keni. Cestujícím se tak rozšíří nabídka exotických dovolených v průběhu nadcházející zimní sezóny. Díky přímým letům z Letiště Praha bude jejich cesta za zážitky jednodušší a časově méně náročná,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Čedok je jedinou tuzemskou cestovní kanceláří, která bude z Prahy létat do exotických destinací bez mezipřistání přímým letem. Dohodl se na spolupráci se společností Luke Air ze skupiny Blue Panorama. Letoun Airbus A330-200 nabízí konfiguraci pro 289 cestujících, z toho 12 v business třídě. Na všech dálkových letech bude podáváno občerstvení v obou cestovních třídách. Cestující se mohou během letu připojit přes wifi k palubnímu zábavnímu systému na vlastních mobilních zařízeních, která lze dobíjet přes vestavěné USB porty v sedadlech.

Tagy Airbus A330-200 Čedok Keňa letiště praha Luke Air Mexiko PRG-CUN PRG-MBA
33 komentářů