V části Německa nejezdily nákladní vlaky, neměly dostatek elektřiny

Lokomotivy Siemens Vectron v barvách DB Cargo. Foto: SiemensLokomotivy Siemens Vectron v barvách DB Cargo. Foto: Siemens

Omezení se týká několika regionů, stopka postihla i české dopravce.

(aktualizováno 10:46) Německá železnice zažila situaci, na kterou nejsou dopravci až na situace s přírodními živly zvyklí. Kvůli nedostatku elektřiny zastavil správce sítě DB Netze ve velké části Německa nákladní elektrické vlaky. Osobní doprava dál jezdí.

Vyplývá to z oznámení, které DB Netze rozeslal nákladním dopravcům a redakce ho má k dispozici. Jako důvod uvádí nedostatečné napájení trakční soustavy. „Mohu potvrdit, že nám nyní v Německu stojí několik nákladních vlaků z tohoto důvodu,“ řekl jednatel Metrans Rail Martin Hořínek.

Omezení se týkalo zejména severu a středu země. Jde konkrétně o spolkovou zemi Šlesvicko-Holštýnsko a tratě Hamburk – Hannover – Brémy, Hannover – Kassel/Bebra a Wunstorf – Hannover – Lehrte. Nákladní vlaky mají stopku od 7 hodin i v Bavorsku. K obnovení provozu došlo po 9. hodině. Později se ukázalo, že za výpadkem byla porucha při plánované údržbě.

(aktualizace 27.3. – z textu vypuštěna pasáž o utlumování některých zdrojů energie, v kontextu příčiny ztratila zcela smysl)

Tagy DB Netze nedostatek trakční energie výpadek napájení
196 komentářů