V Bratislavě začal provoz tureckých autobusů Otokar, nahradí hlavně Karosy

Autobusy Otokar Kent C pro provoz v Bratislavě. Foto: DPBAutobusy Otokar Kent C pro provoz v Bratislavě. Foto: DPB

Dopravce nasadí nové kloubové autobusy na nejvytíženější linky.

Dopravní podnik Bratislava (DPB) zařadil do provozu první autobusy Kent C od tureckého výrobce Otokar. Převzal jich celkem už 40 z objednaných 70 kusů. Dopravce si od nich slibuje větší komfort pro cestující.

„Postupně je nasadíme na nejvytíženější linky. Nahradí nejstarší vozidla, zejména autobusy značky Karosa,“ uvedl DPB v tiskové zprávě. Bratislava věří, že nové autobusy přilákají do MHD více cestujících než dosud.

Nízkopodlažní autobusy jsou klimatizované, ve voze je 39 míst k sezení s koženkovým potahem. Jsou vybaveny Wi-Fi, USB nabíječkami a systémem pro automatické počítání cestujících. Součástí je kamerový systém a informační panely. Vnitřní informační tabule budou ukazovat v reálném čase i odjezdy návazných linek. Nové autobusy splňují emisní normu Euro VI, stupeň D, motor je DAF, automatická převodovka od ZF. Informační systém je od BUSE. Řidiči budou mít v kabině samostatnou klimatizaci a například i ledničku.

Otokar vyhrál soutěž na dodávku nových kloubových autobusů letos na konci května. V soutěži nabídl nejnižší cenu: 254 950 eur za jeden autobus (6,485 milionu korun). Podle dopravního podniku tak ušetří více než pět milionů eur oproti původnímu odhadu. V tendru porazil Otokar SOR Libchavy, Solaris a Mercedes-Benz.

Autobusy Otokar Kent C pro provoz v Bratislavě. Foto: DPBAutobusy Otokar Kent C pro provoz v Bratislavě. Foto: DPBAutobusy Otokar Kent C pro provoz v Bratislavě. Foto: DPBAutobusy Otokar Kent C pro provoz v Bratislavě. Foto: DPBNové autobusy Kent C od tureckého Otokaru pro Bratislavu. Foto: DPBNové autobusy Kent C od tureckého Otokaru pro Bratislavu. Foto: DPBNové autobusy Kent C od tureckého Otokaru pro Bratislavu. Foto: DPBNové autobusy Kent C od tureckého Otokaru pro Bratislavu. Foto: DPBNové autobusy Kent C od tureckého Otokaru pro Bratislavu. Foto: DPBNové autobusy Kent C od tureckého Otokaru pro Bratislavu. Foto: DPB
Tagy Dopravný podnik Bratislava DPB Otokar
43 komentářů