SOR vyhrál soutěž na 80 nových autobusů pro Bratislavu

Nové autobusy SOR NS 12 pro Brno. Foto: DPMBNové autobusy SOR NS 12 pro Brno. Foto: DPMB

Poprvé byl v hodnocení soutěže i výkon klimatizace.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vybral jako vítěze soutěže na nové dvanáctimetrové autobusy pro slovenskou metropoli českého výrobce SOR Libchavy.

Do Bratislavy dodá celkem 80 dieselových autobusů NS12 za cenu 19,08 milionů eur (484 milionů korun). Jeden autobus tak vychází na 6,09 milionů korun. O vítězství informoval DPB v tiskové zprávě.

SOR porazil v soutěži s odhadovanou cenou 22 milionů eur Mercedes-Benz a Solaris. Turecký Otokar nabídl sice ještě nižší cenu, byl ale vyřazen.

Nové nízkopodlažní autobusy budou splňovat emisní normu EURO 6d. V soutěži poprvé DPB kromě ceny a provozních nákladů hodnotil i chladicí výkon klimatizace a objem kompresoru klimatizace. Nákup nových autobusů bude DPB financovat z úvěru a dotace Bratislavy. Podpis smlouvy nastane po uplynutí zákonných lhůt na odvolání.

„Nové autobusy nahradí v ulicích vozidla, která jsou stará 12 až 14 let. Zkvalitní tak cestování městskou hromadnou dopravou,“ řekl předseda představenstva DPB Martin Rybanský.

Bratislava je pro SOR již tradičním odbytištěm autobusů, nově firma dodává také autobusy pro provoz v Bratislavském samosprávném kraji.

Tagy Dopravný podnik Bratislava DPB SOR Libchavy SOR NS 12
43 komentářů