lot
Cestovní ruch Letectví

USA rozšíří zákaz letů z Evropy na Británii a Irsko

Letiště Heathrow, British Airways Boeing 787-8 Dreamliner. Autor: Heathrow Airports Ltd.
Letiště Heathrow, British Airways Boeing 787-8 Dreamliner. Autor: Heathrow Airports Ltd.

Spojené státy rozšíří zákaz letů z Evropy kvůli šíření nového typu koronaviru také na Británii a Irsko. S odvoláním na své zdroje z administrativy prezidenta Donalda Trumpa i leteckých společností o tom dnes informují agentury AP a Reuters. Zákaz letů zatím platil pro 26 evropských zemí včetně Česka.

Rozšíření zákazu na Británii a Irsko, tedy země, které nejsou součástí schengenského prostoru volného pohybu osob, by podle agentury Reuters mělo začít platit příští týden.

Ode dneška platí zákaz letů z 26 evropských zemí do Spojených států, který nařídil prezident Donald Trump a který má zabránit dalšímu pronikání nového koronaviru do USA. Vstup do země je zakázán Neameričanům, kteří 14 dnů před cestou pobývali v některé ze zemí schengenského prostoru, tedy i v České republice.

ČTK

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lada

Nejde o zákaz letů! Jde o zákaz vstupu lidí, co za posledních 14 dní byly v dané oblasti. A je v tom dost zásadní rozdíl, protože kdyby byl zákaz, aerolinky by lety musely rušit, potažmo vracet peníze. Lety nadále v omezené míře létají a stále se najdou i případy, kdy dopravce nezajímá, že cestující letět nemůže a riziko ztráty peněz nechává na něm.

Gogo

To je stejná vyčůranost dopravců jako našich pojišťoven které odmítli zaplatit storno poplatky protože necestovat do Itálie bylo jen doporučení nikoli zákaz, ale uhradit léčbu koronaviru taky odmítly protože bylo doporučení necestovat do Itálie.

Lada

Holt nezbývá než doufat, že si to lidi budou pamatovat a příště se zamyslí, komu dají svoje peníze za pojištění a letenku… Možná nějaká medializace by pomohla

v.sp

Ano, tahle omezeni (a treba NZ/Aus povinna sebeizolace na 14 dni) nejsou zakazem letu a to vraceni penez je zajimavy aspekt. (I kdyz nekteri dopravci aspon rusi poplatky za zmeny letenek).
Ale na druhou stranu tenhle pristup umoznuje obcanum navrat domu.