Irové si v Německu objednali obří trajekt pro linku do Walesu, pobere 1500 aut

Irský trajekt W. B. Yeats v německé loděnici. Autor: Irish Continental GroupIrský trajekt W. B. Yeats v německé loděnici. Autor: Irish Continental Group

Irská skupina Irish Continental Group věří i přes blížící se brexit v rostoucí poptávku po cestách mezi Irskem a Velkou

Irská skupina Irish Continental Group věří i přes blížící se brexit v rostoucí poptávku po cestách mezi Irskem a Velkou Británií. Pro svou dceřinou společnost Irish Ferries objednala v severoněmecké loděnici Flensburger Schiffbau-Gesellschaft zbrusu nový trajekt, který má být co do kapacity největším na světě. Firma to oznámila na svých stránkách.

Nákladová paluba má disponovat více než 5600 metry pruhů pro automobily, což představuje zhruba 330 kamionů nebo 1500 osobních vozidel. Trajekt za více než 165 milionů eur (4,1 miliardy korun) bude dodán v roce 2020, firma s ním počítá pro spojení mezi Dublinem a Holyheadem v západním Walesu. Jeho kapacita bude o polovinu větší než u dnes nasazované lodi Ulysses.

Nová objednávka byla oznámena v době, kdy ve stejné loděnici probíhají dokončovací práce na podobně velkém trajektu pro Irish Ferries. Nové plavidlo za 150 milionů eur (cca 3,8 mld. Kč) bylo spuštěno na vodu koncem ledna a pokřtěno po irském básníkovi jako W. B. Yeats. Paluba pro automobily nabízí tři kilometry parkovacích pruhů, kabiny pojmou 1800 cestujících. Loď má dorazit do Dublinu v červenci, poté začne obsluhovat linky mezi Irskem a Francií a Irskem a Walesem.

VIDEO: Spouštění lodě W. B. Yeats na vodu

 

Tagy Irish Ferries Irsko loď trajekt Wales
Žádné komentáře