Letecké společnosti Letectví

United i American vymazaly 737 MAX z letového řádu do listopadu, šéf projektu skončil

United Airlines a jejich Boeing 737 MAX 9. Foto: United Airlines
United Airlines a jejich Boeing 737 MAX 9. Foto: United Airlines

Důvěra leteckých společností k brzký návrat letadel Boeing 737 MAX dál klesá. United Airlines jako jeden z jejich největších provozovatelů oznámily, že s nasazením letadla nepočítají nejméně do 3. listopadu. American Airlines dva dny poté vyřadily MAXy do 2. listopadu.

United seškrtaly lety rovnou o dva měsíce. Znamená to zrušení zhruba 5000 spojů. „Chceme tímto krokem minimalizovat dopad na cestovní plány našich zákazníků,“ uvedla firma v prohlášení. American Airlines ve svém prohlášení uvedly, že zruší denně 105 letů. České Smartwings nepočítají s letadly tohoto typu až do konce března příštího roku.

Zatímco se Boeing snaží stále získat povolení úřadu pro provoz letadel a obnovit důvěru, přišla ze Seattlu další zpráva týkající se těchto letadel. Podle Seattle Times  firmu opouští po 34 letech Eric Lindblad, který řídil od loňského roku program 737 MAX. I když Boeing uvedl, že jeho konec nesouvisí s problémy 737 MAX, objevují se spekulace, že spojitost s potížemi letadel ve skutečnosti existuje.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Y.K.

Ono hlavně bude nesnadné uspokojit všechny letecké regulátory ve stejný čas. Boeing nepůjde jako šílenec do toho, aby Max do vzduchu pustlia FAA a třeba EASA, Číňani nebo v Africe ne. To by bylo další mediální halo a spousta spekulací. A jestli musí být s papíry spokojení všichni na celém světě společně, tak to je otázka řady měsíců po té co je tedadlo zcela vyhovující dle nároků regulátorů.