Doprava ve městě Informační technologie Infrastruktura Parkování

TSK začíná hledat dozorce nad pražským parkováním, zahájila konzultace

Kontrolní vozidlo Eltodo. Pramen: TSK Praha
Kontrolní vozidlo Eltodo. Pramen: TSK Praha
Praha začíná hledat velkého bratra pro zóny placeného stání.

Pražská Technická správa komunikací zahájila proces, na jehož konci má být smlouva na „monitoring vozidel v zónách placeného stání“. Tuto činnost aktuálně provádí společnost Eltodo, které v dubnu příštího roku vyprší pětiletá smlouva. Podle časopisu Forbes firma za hlídání parkovacích zón ročně inkasuje zhruba 40 milionů korun.

TSK zatím zahájila předběžnou tržní konzultaci, samotný tendr chce vypsat ve druhé polovině října. „Účelem předběžné tržní konzultace je zjistit aktuální stav možností, které při současném technologickém pokroku jsou dodavatelé schopni nabídnout v rámci zajišťování monitoringu vozidel v zónách placeného stání. Jde o přípravu veřejné zakázky a konzultace možností, které trh aktuálně nabízí,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Na jak dlouhou dobu bude TSK „sledovací“ firmu poptávat, nesdělila. „Jedná se o předběžnou tržní konzultaci, výběrové řízení se teprve bude připravovat,“ sdělila. Dodavatelé se mohou konzultací zúčastnit zasláním informací v požadované struktuře, TSK je navíc může oslovit k individuálnímu doplnění či objasnění zaslaných informací nebo k předvedení příslušné technologie.

Vítěz tendru bude mít podle Liškové čas na přípravu a případné převzetí technologií od současného dodavatele.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bob

Kdysi když to zaváděli, tak jsem chvíli naivně věřil, že to fakt budou pravidelně a systematicky kontrolovat. Ale asi se jim sypou penízky i když nic nedělají.

sch

Toto je ideální činnost na testování autonomních vozidel, jezdí se naplanovana trasa stale dokola. Myslím, ze by to mělo zastřešit město, např. skrz THMP a nabídnout to automobilkam nebo ČVUT. Pročby Toto měl dělat soukromnik?

Bob

Kmotříci z THMP a jejich patroni na magistrátu si určitě vymyslí lepší smart-tunýlky na kapříky. A automobilky – vy znáte nějakou, která není soukromá?

Jan

Eltodo si na tom namastilo kapsy a hodně bych se divil, kdyby sem jim to zase nepřihodilo. Je to firma určená na vysávání pražského rozpočtu.

Petr

Ještě nezapomenou na ISP , bývalý Atol . To jsou taky odborníci

Bob

Mám dojem, že zhruba od doby, kdy Eltodo ovládl Libor Sadílek a vystrnadil zakladatele Libora Hájka, tak město přestalo Eltodu přihrávat zakázky a naopak mu začalo podrážet nohy (např. zrušené vyhrané výběrové řízení atd.). Ale jinak se v osobních vztazích pražských mafiánů a kmotříků moc nevyznám. Ale některé magistrátní odbory vedou podivné postavičky.