Automobily

Cena za registrační značku klesla v tendru na 38 korun, vyhrálo Eltodo

Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy
Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy vyhlásilo vítěze tendru na dodavatele registračních značek na příštích šest let. Hodnotící komise vybrala společnost Eltodo, která přišla s cenou 38 korun bez DPH za jednu značku. To je o sedm korun méně, než kolik stát dnes platí. Do soutěže se přihlásilo pět uchazečů. Nyní ještě poběží patnáctidenní lhůta pro případné podání a vypořádání námitek k výběru vítěze.

„Za šest let to je o více než šedesát milionů korun méně než doposud,“ uvedl ministr dopravy Karel Havlíček k vysoutěžené ceně. Ministerstvo doposud platí ročně 63,5 milionu korun bez DPH. Nová cena u všech rozměrů registračních značek je 53,4 milionu korun bez DPH. Stát očekává roční výrobu 1 394 868 kusů ve všech 105 typech tabulek.

Ministerstvo dopravy začalo tendrovat dodávky registračních značek před čtyřmi lety, kdy se zbavilo dlouholeté smlouvy se společností Hicon. Smlouva byla podepsána v roce 2002 za vlády premiéra Miloše Zemana; resort dopravy vedl Jaromír Schling. Podle propočtů stát od té doby v porovnání s cenami ze soutěže v roce 2016 za značky zbytečně zaplatil přes miliardu korun navíc.

Od dubna 2017 dodává značky společnost Security Paper Mill v průměru za 45 korun. Předtím stát platil v průměru 77 korun za tabulku. Dříve byla cena ještě výrazně vyšší, přesahovala stokorunu.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Student DR

Když si uvědomím, kolik se platí za značku na přání, tak to je fakt směšné. 🙂

Frantisek

To fakt celé hradí stát? A vlastníci automobilů to od něj dostávají zadarmo? Když se tu hází těmi ušetřenými miliardami…

Laik

Platí se myslím 800 korun za dvě značky.

Jan Sova

ne platí se 200 Kč za každou. 800 Kč je poplatek za přepis vlastníka.

Petr

Poprvé bylo vysoutezeno za Toka. Pro mě to byla tehdy neuvěřitelná věc, i když vítěz byl takový jaký byl.

David

105 typů? Opravdu? I kdybych počítal každou barvu textu zvlášť (černá, modrá, zelená) tak jich nenapočítám víc jak patnáct.

Kubrt

Neumím vystvětlit číslo 105, ale těch typů je fakt hodně – viz tady http://www.rz-nej.czweb.org/ možná když se ta stránka projde, tak to těch 105 dá (jen diplomatických je 38 typů…).

Jiří Kocurek

Mno ve vyhlášce je uvedeno 17 různých rozměrů. Tak nevím.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-343#cast5

Robert

Když se vynásobí všechny typy počtem příslušných tabulek, tak to vyjde.