egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Třetí dopravce mezi Prahou a Kyjevem. SkyUp začal prodávat lety, od října se vrací UIA

SkyUp Airlines přistávají na Letiště Praha s prvním letem. Foto: Letiště Praha
SkyUp Airlines přistávají na Letiště Praha s prvním letem. Foto: Letiště Praha
SkyUp začne mezi Prahou a Kyjevem létat čtyřikrát týdně, ustoupil naopak od plánů na linku do Záporoží.

Letecká společnost SkyUp Airlines otevře další linku z Prahy na Ukrajinu. Po Charkově a Lvově začne létat i na hlavní kyjevské letiště Borispol. Stane se tak už třetím dopravcem mezi českým a ukrajinským hlavním městem.

SkyUp začne létat od 16. října, linka bude v provozu čtyřikrát týdně: v úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Už v červnu povolila lety mezi Prahou a Kyjevem ukrajinská strana.

Půjde o třetí linku ukrajinské společnosti v Praze, loni zahájil provoz do Lvova a Charkova. Od pandemie koronaviru ale lety ještě neobnovil, pravidelně start posouvá. Aktuálně na druhou polovinu října. Původně měl začít SkyUp létat ještě do Záporoží, linku ale nakonec dopravce vůbec neotevřel.

Mezi Prahou a Kyjevem půjde o třetího dopravce, dosud na trase létají ČSA. Od 2. října se mají do Prahy vrátit i Ukraine International Airlines (UIA). Lety dopravce nabídne třikrát týdně: v pondělí, ve středu a v pátek. Na trase chce používat letadlo typu Embraer E190 pro 96 cestujících.

Z Česka na Ukrajinu ještě aktuálně létají ČSA do Oděsy a Wizz Air s novými dvěma linkami z Pardubic do Lvova a Kyjeva. SkyUp ještě létal z Pardubic do Kyjeva, provoz plánuje obnovit v říjnu.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nekdo

Nejsme nahodou z Ukrajinou oboustranne na cervenem stupni?

Já, kdo jiný

Náhodou ano, takže v říjnu nepoletí ani náhodou. Možná tak někdy na jaře, když to dobře půjde.

Jan

Což o to, Ukrajinci budou cestovat domů za rodinou a zpět do práce stále, akorát si připlatí za testy, což se děje už od léta. Autobusy pendlují pořád, i když už nejsou tak plné. A pro zaměstnavatele se vyplatí mít delší dovolenou, respektive počítat s karanténou pro zaměstnance, než ho vyhodit.

Franz

A jako proč ?
Wizz z Pardubic lita ted už 4.tyden

mik

Wizz je znamy tim ze leti i s prazdnym leteadlem , nakonec to delal i EasyJet ani Ryanair nema dneska plne letedla pri cenach letenek za par stokorun
Tri dopravci do Kyjeva nemohou dlouho prezit

Partneři


Czechtoll

pst
podcast