Travel Service spouští Wi-fi portál na palubě, kontrolovat maily za letu ale nepůjde

Boeing 737-800 společnost Travel Service během letu. Foto: Travel ServiceBoeing 737-800 společnost Travel Service během letu. Foto: Travel Service

Největší tuzemská letecká společnost Travel Service začala do všech svých letadel instalovat novou technologii, která umožní lidem během letu připojit

Největší tuzemská letecká společnost Travel Service začala do všech svých letadel instalovat novou technologii, která umožní lidem během letu připojit se přes telefony, tablety či notebooky k palubnímu portálu a sledovat například filmy, poslouchat hudbu nebo číst zpravodajství.

O novince, která má být do léta ve všech letadlech firmy, informoval jako první server planes.cz. Firma dnes další detaily oznámila v tiskové zprávě. Instalace portálu od společnosti Infligth Dublin se týká i všech nových letadel Boeing 737 MAX, která má dopravce od ledna zařadit do flotily.

Travel Service službu zavedl v rámci zkušebního provozu o víkendu, zatím je zdarma. Od začátku letní sezóny bude připojení Wi-Fi dostupné ve všech letadlech Travel Service a část nabídky prémiového obsahu s hollywoodskými filmy bude zpoplatněna.

„Tento revoluční bezdrátový systém palubní zábavy přichází ve správný čas a jsme potěšeni, že Travel Service patří mezi první letecké společnosti ve střední Evropě, které tuto službu nabízí svým pasažérům. Věřím, že tato novinka našim cestujícím zpříjemní jejich let,“ říká Peter Šujan, obchodní ředitel Travel Service.

Cestující se za letu připojí k palubnímu portálu, nikoliv však internetu. „Obsah palubní zábavy bude denně aktualizován a několikrát ročně doplňován o nové položky, například o možnost používat mobilní zařízení pro vyhledání cestovních a turistických míst, pro rezervace hotelů, dopravy, sledování aktuální polohy letadla na mapě a letových informací či pro výběr zboží z palubní nabídky,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

V Praze nabízí dosud zdarma wifi připojení během letu jen Norwegian.

Tagy Travel Service wi-fi
5 komentářů