Letecké společnosti Letectví

Konec éry Travel Service. Akcionáři schválili změnu jména na Smartwings

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha
První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Největší tuzemská letecká společnost bude mít po dvaceti letech od svého založení nové jméno. Změna, která je v posledních letech už patrná na nových nátěrech letadel, prošla formálně valnou hromadou.

Ta ve čtvrtek schválila přejmenování Travel Service na Smartwings, a.s. Vyplývá to ze zápisu o jednání valné hromady, který byl zveřejněn ve sbírce listin v obchodním rejstříku. K samotnému zapsání nového jména dojde během několika týdnů.

Jde o očekávanou změnu, kterou firma potvrdila letos v říjnu při personálních změnách v Českých aeroliniích. Firma tehdy oznámila vznik nového koncernu Smartwings Group, do kterého začlení kromě Travel Service i ČSA. V koncernu budou i zahraniční pobočky Travel Service na Slovensku, v Maďarsku a Polsku a společnost T.S. Building.  V rámci letecké přepravy bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy,“ řekl v říjnu Jiří Šimáně, předseda představenstva (dnes už) Smartwings.

Odklon od původního jména je patrný delší dobu: od roku 2016 jsou všechny nové laky letadel společnosti Travel Service v provedení Smartwings. Firma letos na jaře potvrdila, že počítá u nových Boiengů 737 MAX 8 jen s nátěrem Smartwings.  

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Letadla s logem Travel servis se také budou přelakovávat na Smart Wings nebo jim zůstane livery TS?

Tom

Proč se rovnou neudela CSA ze vsech protoze maj vsichni puvod ceskej

Patricia

Nakupují nová letadla.. a já jen doufám, že Boing , údajně nový, jímž jsem letela v listopadu do Egypta, byl jediný svého druhu, a že nezakoupi již stejný.Sedacky byly vymysleny v celem letadle tak, že vůbec nějaký sklápět. Ani k nim nebyla páčka! Opravdu takto cestovat celou noc je o zdraví . Takové letadlo jsem dosud nezažila, možná bylo zlevněné ..a odskrtnut „nákup“ nového letadla

Kulhán

Proč by tam měla být páčka, když nešly sklápět sedačky? Hahaha Toto je běžná praxe, Ryan Air má bezmála 500 Boeingu 738 a u více než 400 má sedačky nepolohovací, bez kapes kam cestující davali akorát bordel a bez stolečků. Bezpečnostní pokyny má vylepené na operadle. A funguje to, pořád se na to kouká a tak si to každý zapamatuje.. Druhá věc je že kaštani jsou dobytek a RyanAir má na průletu slabou pulhodinu a srovnávat po neukázněných cestujících sedačky, utírat stolky a hrabat se v kapsách a vyndavat odpadky tak na to není čas ani peníze. Proto má RyanAir… Číst vice »

Juraj

To je dobrá správa už len pre to logo a livery 😀

jirka

Už to bylo tak provařený že byla nutná změna názvu…

petr.r

co už, travel servis se lépe hledal na tabulích.

Jen tak

Jako ze smartwings se tam bude hledat hur? Jaky je v nich rozdil?

petr.r

travel servis byl modročervený, vlatně dvouřádkový a ještě měl před tím tu vlajku, v brně to neřeším, ale třeba v turecku ano.

Leoš Konečný

V Brně něco lítá? 😀 😀

petr.r

tož ano i točený si vezmeš do letadla, v práze neumí ani to pivo točit

Martin

Pivo neni kolotoc, pivo se netoci, pivo se cepuje…. 😀

petr.r

my na moravě cepujeme obilí, potom do sladovny a na kamionech do palírny.

Jen tak

Coze?