Termín je na světě. Podchod z Hlavního nádraží na Žižkov se otevře koncem září

Práce na novém podchodu na Žižkov. Pramen: Správa železnicPráce na novém podchodu na Žižkov. Pramen: Správa železnic

Skrze nádraží bude možné projít z Vrchlického sadů do Seifertovy ulice a vyhnout se přitom nevábné křižovatce U Bulhara.

Správa železnic otevře veřejnosti podchod z pražského Hlavního nádraží na Žižkov (včetně přilehlého chodníku na žižkovské straně) v pátek 24. září. Oznámil to dnes na twitteru generální ředitel SŽ Jiří Svoboda. „Díky nové spojnici se výrazně zkrátí docházková vzdálenost z centra na Žižkov a Vinohrady,“ uvedl Svoboda.

Jde o prodloužení severního podchodu pod nástupišti. Součástí je i příprava pro budoucí stavbu nového ostrovního nástupiště.

Podchod bude nově ústit na Žižkov přes komerční centrum Churchill Square. Skrze nádraží tak bude možné projít z Vrchlického sadů do Seifertovy ulice a vyhnout se přitom nevábné křižovatce U Bulhara. Žižkovský výstup z podchodu zajistí kromě schodiště také dvojice eskalátorů a výtah. Střecha bude zatravněna.

Podchod se začal stavět loni v květnu. Stavební práce ve smluvní hodnotě 220 milionů provádějí firmy Hochtief a Metrostav.

Práce na novém podchodu na Žižkov. Pramen: Správa železnicPráce na novém podchodu na Žižkov. Pramen: Správa železnicPráce na novém podchodu na Žižkov. Pramen: Správa železnicStavba podchodu na Hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnicStavba podchodu na Hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnicVizualizace žižkovského vstupu na Hlavní nádraží v Praze. Pramen: Správa železnicStavba podchodu na Hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnic
Tagy podchod na Žižkov Praha hlavní nádraží Správa železnic
78 komentářů