Malé velké vylepšení. Podchodem na Žižkov projdou denně tisíce lidí, počítá je automat

Nový průchod na Žižkov z Hlavního nádraží. Pramen: ROPIDNový průchod na Žižkov z Hlavního nádraží. Pramen: ROPID

Správa železnic budovala podchod od loňského května. Jde o prodloužení severního podchodu pod nástupišti.

Relativně malá železniční stavba velkého významu. Tak by se dal nazvat podchod, který od 24. září propojuje pražské Hlavní nádraží se Žižkovem. Správa železnic zveřejnila první výsledky z automatického počítadla lidí v podchodu.

Cestu mezi nádražím a Žižkovem týdně využije zhruba 38 tisíc lidí. „Jsem rád, že se smysluplnost a potřebnost této stavby prokazuje i v praxi. Díky čtečce průtoku cestujících, kterou jsme v podchodu nechali instalovat, víme, že novým podchodem v pracovní dny projde až 6,5 tisíce lidí, o víkendech jsou čísla zhruba poloviční,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Čtečka snímá pohyb osob v obou směrech.

Správa železnic budovala podchod od loňského května. Jde o prodloužení severního podchodu pod nástupišti. Součástí stavby je i příprava pro budoucí stavbu nového ostrovního nástupiště.

Nyní se v rámci dokončovacích prací upravuje okolí výstupu z podchodu. Dokončuje se oplocení a venkovní osvětlení, hotovo by mělo být do konce letošního roku. Do března 2022 pak dojde k finální úpravě pobytových schodů, zatravnění okolních ploch a výsadbě dřevin.

Tagy podchod na Žižkov Praha hlavní nádraží Správa železnic
59 komentářů