SŽ v Prosenicích instaluje novou výhybku, bez omezení se má jezdit příští týden

Obnova výhybky v Prosenicích. Pramen: Správa železnicObnova výhybky v Prosenicích. Pramen: Správa železnic

Nová 77 tun vážící a 66 metrů dlouhá výhybka byla přivezena na pěti vagonech.

Správa železnic (SŽ) dnes v rámci opravy koridoru v Prosenicích na Přerovsku začala s obnovou místní výhybky. Úsek byl poškozen ve čtvrtek 13. ledna boční srážkou dvou nákladních vlaků, místem se stále projíždí po jedné koleji.

„Novou 77 tun vážící a 66 metrů dlouhou výhybku jsme dnes přivezli na pěti vagonech. Dělníci začali části výhybky s pomocí dvoucestného rypadla sestavovat pro finální montáž,“ uvedla Správa železnic. Provoz bez omezení bude podle ní možný od poloviny příštího týdne.

Stanice Prosenice na koridoru Bohumín – Přerov si na jaře 2020 díky celkové modernizaci připsala v rámci české železniční sítě jedno prvenství. Společnost Swietelsky Rail zde položila novou kolejovou spojku s výhybkami, která umožňuje přejezd vlaku rychlostí 160 kilometrů v hodině.

Nová kolejová spojka měří 307 metrů, což je o 150 metrů více než spojka původní. Součástí spojky je dvojice výhybek s výjimečnou délkou 131,91 metru, které vysokou rychlost v odbočném směru umožňují.

K poškození došlo srážkou vlaků Nex 43404 (Rail Cargo Carrier – Czech Republic, s.r.o.) s vlakem Pn 52479 (ČD Cargo, a. s.). Nákladní expres projel návěstidlo.

Obnova výhybky v Prosenicích. Pramen: Správa železnicObnova výhybky v Prosenicích. Pramen: Správa železnicObnova výhybky v Prosenicích. Pramen: Správa železnicObnova výhybky v Prosenicích. Pramen: Správa železnicSrážka nákladních vlaků v Prosenicích. Foto: Drážní inspekceSrážka nákladních vlaků v Prosenicích. Foto: Drážní inspekceInstalace nové kolejové spojky ve stanici Prosenice. Pramen: Správa železnicStanice Prosenice. Pramen: Správa železnic
Tagy Prosenice Správa železnic srážka vlaků
73 komentářů