Stavba nové tramvajové trati v Praze finišuje, Strabag již vztyčil sloupy trakčního vedení

Stavba tramvajové trati Sídliště Barrandov - Holyně. Foto: Strabag RailStavba tramvajové trati Sídliště Barrandov - Holyně. Foto: Strabag Rail

Tramvaje mají začít jezdit po kilometru nové trati už na jaře.

Mezi Barrandovem a Holyní už začíná být vidět, jak bude za pár měsíců vypadat nová tramvajová trať. Ta začala vznikat loni v červnu, naváže na ni další úsek do Slivence. Provoz začne letos na jaře.

Aktuálně nejviditelnější proměnou úseku je vztyčení sloupů trakčního vedení. „Nyní se projekt nachází ve fázi montáže tramvajového svršku. Na jaře bude hotovo,“ uvedl Strabag Rail na svém facebookovém profilu. Řadu snímků nové trati zveřejnil na twitteru také Tramvaják pražský.

Nová trať měří jeden kilometr. Náklady na stavbu dosahují 169 milionů korun Nová trať bude ze smyčky Sídliště Barrandov pokračovat podél Werichovy ulice ke křižovatce ulic Miloše Havla a Baarové. Zde se stočí jihozápadním směrem do plánované ulice Nataši Gollové, kterou povede až po budoucí náměstí Olgy Scheinpflugové, kde DPP vybuduje první zastávku Kaskády. Kolejový svršek bude až po zastávku Kaskády zatravněn, trať v oblasti samotné zastávky bude vydlážděna.

Příprava stavby trvala 14 let. Vzniká současně s developerskými projekty v oblasti. V rámci stavby 2. etapy Holyně – Slivenec pak DPP vybuduje tramvajovou smyčku ve Slivenci.

Stavba tramvajové trati Sídliště Barrandov - Holyně. Foto: Strabag RailStavba tramvajové trati Sídliště Barrandov - Holyně. Foto: Strabag RailStavba tramvajové trati Sídliště Barrandov - Holyně. Foto: Strabag RailStavba tramvajové trati Sídliště Barrandov - Holyně. Foto: Strabag RailStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati z Barrandova do Holyně. Foto: Daniel Šabík / DPPTrasa tramvajové trati z Barrandova do Slivence. Pramen: DPP

 

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp Strabag Rail tramvajová trať Barrandov - Slivenec
85 komentářů