LOT 3a leaderboard

Stát nakoupí superby za 50 milionů. V soutěži byly jen škodovky

Škoda Superb Combi, zdroj: Škoda AutoŠkoda Superb Combi, zdroj: Škoda Auto

Škoda Auto dodá státu v příštích třech letech vozy Škody Superb s nejsilnějšími možnými motory  v hodnotě až 50 milionů

Škoda Auto dodá státu v příštích třech letech vozy Škody Superb s nejsilnějšími možnými motory  v hodnotě až 50 milionů korun. Stala se vítězem veřejné zakázky ministerstva vnitra. Státu proti ceníkovým cenám slevila automobilka zhruba 22 %.

„Pořizovaná vozidla budou používaná pro plnění úkolů specializovaných útvarů Policie ČR, Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra a pro ministerstvo například k přepravě významných osob,“ uvedl Ondřej Krátoška z tiskového odboru Ministerstva vnitra.

Vnitro si bude při nákupech aut vybírat mezi dvěma typy superbů: se zážehovým dvoulitrovým motorem s výkonem 206 kW a pohonem všech čtyř kol a dvoulitrovým vznětovým motorem o výkonu 140 kW, rovněž s pohonem na všechna kola. Ministerstvo si je objednalo ve výbavě Style. Silnější motory Škoda Auto do superbů nenabízí.

V ceníkových cenách stojí ve výbavě Style nejsilnější benzínový superb 1,047 milionu korun, Škoda ho do soutěže nabídla za 814 tisíc korun včetně DPH. Podobný rodíl je u naftového motoru.

Zakázku na nové limuzíny vypsalo ministerstvo vnitra letos na jaře. Rámcová smlouva je na tři roky, stropem je utracení 50 milionů korun bez DPH. Při cenách, které firma nabídla v soutěži to znamená až 61 superbů s benzínovým motorem nebo až 65 aut na naftu.

V soutěži komise hodnotila jen dvě nabídky. Druhá přišla také na škodovky, ale od dealera automobilky Přerost a Švorc. Ta byla ale dražší. Veškeré informace o zakázce jsou na profilu zadavatele.

Škoda vyhrála prakticky stejnou zakázku, jako už před třemi lety, stávající rámcová smlouva na limuzíny končí.

Pro Škodu jde během měsíce o další velkou zakázku pro stát, naposledy vyhrála velký tendr pro Státní fond dopravní infrastruktury a rámcovou smlouvu na dodávky různých vozů pro Ministerstvo vnitra. Naopak ale neuspěla v zakázce na policejní vozy, kterou vyhrál Hyundai.

Tagy Ministerstvo vnitra Škoda Auto
Žádné komentáře