Policie objednala další Škody Scala, poprvé prozradila kupní cenu

Škoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda AutoŠkoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda Auto

Stát objednal u Škody Auto dalších 131 vozů v policejním provedení.

Ministerstvo vnitra ukončilo své rok trvající mlčení o nákupní ceně osobních aut Škoda Scala v policejním provedení. U zakázky v hodnotě až 840 milionů korun bez DPH, kterou stát zasmluvnil na konci roku 2020, ji dosud ministerstvo odmítalo zveřejnit s odkazem na obchodní tajemství.

Nákupní cena se nakonec objevila u dílčí kupní smlouvy, ve které si ministerstvo objednalo dalších 131 vozidel. Podle kontraktu zveřejněného v registru smluv je cena jednoho auta 692 821,80 Kč včetně DPH (572 580 Kč bez DPH).

Automobilka Škoda Auto a ministerstvo vnitra loni odmítaly údaje o ceně poskytnout s tím, že jde o obchodní tajemství. V jiných soutěžích přitom automobilka neměla problém cenu zveřejnit. Hodnota rámcového kontraktu je 840 milionů korun bez DPH, stát tak může koupit až 1 467 aut. Škoda v soutěži porazila Hyundai. Stát má zatím objednáno necelých 700 vozů Škoda Scala v policejní verzi.

Dodávky nových aut začaly už loni. Všechny vozy jsou dodávány se speciálními úpravami včetně policejní výbavy, s motorem 1,5 TSI/110 kW a sedmistupňovou převodovkou DSG. Do standardní výbavy vozu pro potřeby Policie ČR patří například 6 airbagů, startování tlačítkem, přední mlhovky, zadní parkovací senzory, autorádio s Bluetooth, manuální klimatizace nebo čalounění sedadel odolnější látkou.

Auta jsou oproti sériové produkci mírně upravena. Pro vyšší odolnost a zachování světlé výšky vzhledem k přidané výbavě v podobě policejní vestavby (majáky, kamery, vybavení) budou upraveny zadní nápravy vozů. Oproti sériové výrobě budou ve vozech odlišné pružiny, tlumiče a robustnější kryt motoru a převodovky. Škoda dodala Scalu v policejním provedení už například do Velké Británie.

Tagy Ministerstvo vnitra Policie České republiky Škoda Auto Škoda Scala
112 komentářů