Stanici Rožnov pod Radhoštěm zmodernizují firmy Swietelsky a Edikt, práce začnou v srpnu

Budoucí podoba nádraží Rožnov pod Radhoštěm, vizualizace. Pramen: Správa železnicBudoucí podoba nádraží Rožnov pod Radhoštěm, vizualizace. Pramen: Správa železnic

Kompletní přestavbou projde rovněž nádražní budova, kde vzniknou nové prostory pro odbavení cestujících a větší čekárna.

Správa železnic vybrala stavební firmy pro celkovou rekonstrukci stanice Rožnov pod Radhoštěm. Vítězem tendru je sdružení společností Swietelsky Rail a Edikt, které přišlo s cenou 175,8 milionu korun. Předpokládaná cena byla 182,5 milionu korun. Stavební práce jsou naplánovány od začátku srpna do května příštího roku.

Stavba bude zahrnovat nejen rekonstrukci stanice, ale částečně i navazujícího traťového úseku. V Rožnově vzniknou dvě nová nástupiště s nástupní hranou ve výšce 550 milimetrů nad kolejí. Přístup k vlakům bude po přechodu propojeném chodníkem s oběma nástupišti.

Budoucí podoba nádraží Rožnov pod Radhoštěm, vizualizace. Pramen: Správa železnicBudoucí podoba nádraží Rožnov pod Radhoštěm, vizualizace. Pramen: Správa železnic

Kompletní přestavbou projde rovněž nádražní budova, kde vzniknou nové prostory pro odbavení cestujících a větší čekárna. Pro budoucí instalaci zabezpečovacího zařízení se postaví nový technologický objekt, který bude propojený se stávající nádražní budovou společným zastřešením. Ve vzniklém průchodu budou umístěny stojany na kola.

Po dobu rekonstrukce nádraží budou pokladna, čekárna a WC fungovat v mobilních buňkách. Bude zřízeno provizorní nástupiště, výluka a zavedení náhradní autobusové dopravy se předpokládá na období letošního listopadu a prosince.

Tagy Edikt Rožnov pod Radhoštěm Správa železnic Swietelsky Rail
43 komentářů