Správa železnic zprovoznila na koridoru u Ústí nad Orlicí odbočku Bezpráví

Výstavba odbočky Bezpráví. Foto: Michal Gregor / Wikimedia CommonsVýstavba odbočky Bezpráví. Foto: Michal Gregor / Wikimedia Commons

Odbočka usnadní organizaci dopravy během výluk či mimořádností.

Správa železnic pokračuje v nákladné rekonstrukci trati na železničním koridoru v úseku Ústí nad Orlicí – Brandýs nad Orlicí. Vybudovala již odbočku Bezpráví, která umožní provoz vlaků i během stavby, uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Celá rekonstrukce jednoho z posledních nemodernizovaných úseků má skončit v roce 2023.

„Už není nutné kvůli pracím na rekonstrukci trati vylučovat jednu kolej v celém úseku mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí, ale vždy na jednu stranu od nové odbočky může zůstat zachovaný dvoukolejný provoz. Díky tomu se v místě zjednodušila organizace dopravy během stavby a zlepšila se plynulost průjezdu vlaků touto částí koridoru,“ uvedl Gavenda.

Opravy začaly v květnu. Na deset kilometrů dlouhém úseku stavební firmy zrekonstruují železniční svršek a spodek včetně hloubkové sanace násypového tělesa trati v nestabilních úsecích. Modernizace se zaměří i na zabezpečovací a sdělovací zařízení, trakční vedení, silnoproudé technologie a mostní konstrukce. Kompletní přestavbu podstoupí stanice Brandýs nad Orlicí. Nástupiště se přesunou blíže ke kolejovému rozvětvení ve směru na Ústí nad Orlicí, jejich délka bude 220 metrů a výška nad temenem kolejnice 550 milimetrů, což přinese cestujícím komfortnější nástup do vlaku. Celkové náklady dosáhnou 3,4 miliardy korun.

Omezení provozu plánuje Správa železnic i v příští roce. V únoru začne výluka první traťové koleje v úseku odbočka Bezpráví – Brandýs nad Orlicí, během které kromě rekonstrukce traťové koleje, trakčního vedení a mostních objektů začne i přestavba stanice Brandýs nad Orlicí. V roce 2023 se bude postupně pracovat ba úpravách železničním svršku a spodku ve všech částech traťového úseku Ústí nad Orlicí – Brandýs nad Orlicí. Postupné výluky zasáhnou také stanici Brandýs nad Orlicí.

ČTK

Tagy Správa železnic trať 010 výluka Bezpráví
118 komentářů