Správa železnic vypsala tendr na novou nádražní budovu v Chodově, starou zbourá

Nová nádražní budova Chodov, vizualizace. Pramen: Správa železnicNová nádražní budova Chodov, vizualizace. Pramen: Správa železnic

Na místě staré zchátralé budovy vznikne zastávka náhradní autobusové dopravy a točna autobusů.

Osud staré nádražní budovy v Chodově na Sokolovsku se začal naplňovat. Správa železnic vypsala po více než roční přípravě výběrové řízení na stavbu nové budovy, která vznikne u vstupu do nového podchodu. Předpokládaná výše investice činí 41 milionů korun. Stavba by měla začít v prvním pololetí 2022 a trvat rok.

Stará budova bude po dostavbě nové zbourána, na jejím místě vznikne zastávka náhradní autobusové dopravy a točna autobusů. Budova je značně zchátralá, svou velikostí přesahuje potřeby železnice a provozní náklady jsou podle SŽ příliš vysoké. Využití pro ni nenašlo ani město.

Nová nádražní budova Chodov, vizualizace. Pramen: Správa železnicNádraží Chodov. Pramen: Chládek a Tintěra, LitoměřiceNová nádražní budova Chodov, vizualizace. Pramen: Správa železnicNová nádražní budova Chodov, vizualizace. Pramen: Správa železnicNová nádražní budova Chodov, vizualizace. Pramen: Správa železnicNádraží Chodov v původní podobě. Autor: Dezidor – Fotografie je vlastním dílem, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7698244

Nová budova bude posunuta k podchodu na 2. nástupiště; její stavba naváže na modernizaci nádraží a nástupišť, která proběhla před několika lety. Budova je navržena jako jednopodlažní, z větší části prosklená s hliníkovými profily a stínicími žaluziemi. U budovy vznikne parkoviště P+R pro 28 aut.

„Díky nové výpravní budově dojde k výraznému zvýšení bezpečnosti a úrovně kultury cestování. Tu zajistí nejen bezbariérový přístup do budovy a nové WC pro imobilní osoby, ale také výraznější propojení s navazujícími druhy dopravy,“ uvedla mluvčí SŽ Nela Friebová.

V budoucnu se v Chodově počítá s prodloužením nádražního podchodu do severní části města, kde se očekává investiční výstavba.

Tagy nádraží Chodov Správa železnic
21 komentářů