cargo

Spojku z Kladna na D6 čeká oprava, ŘSD na tři dny zavede kyvadlový provoz

Oprava asfaltového krytu. Foto: ŘSDOprava asfaltového krytu. Foto: ŘSD

Řidiči a cestující mají počítat se zdržením, tranzitní nákladní doprava má zamířit na D0.

Jednu z nejkratších silnic I. třídy v zemi čekají od zítřka tři dny velkého omezení a kyvadlového provozu. Ředitelství silnic a dálnic chystá opravu silnice I/61 v úseku mezi Kladnem a dálnicí D6. Půjde o velkoplošné opravy výtluků.

„Budou probíhat postupně na průtahu Velkým Přítočnem až k Malému Přítočnu. Frézování, čištění odfrézovaného povrchu, aplikace spojovacího postřiku a pokládka nové živičné vrstvy bude v každém inkriminovaném úseku probíhat za provozu,“ popsal Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Během opravy bude vždy omezen jeden jízdní pruh, provoz bude řízen kyvadlově. „Kde to bude s ohledem na šířku vozovky možné, tam se budeme snažit zachovat i v průběhu prací obousměrný provoz. Časově budou práce probíhat s ohledem na charakter jednotlivých poškozených míst a počasí. Řidiči by měli počítat s možným zdržením a zejména tranzitní nákladní doprava na trase D6-D7 a opačně, by měla volit jízdu přes dálnici D0,“ dodal Buček.

ŘSD na trase chystá přeložku, která vyvede dopravu mimo Malé a Velké Přítočno. Stavět se má v roce 2025. Omezení začne příští týden i na samotné dálnici D6, konkrétně u Nového Strašecí.

Tagy I/61 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD seznam
5 komentářů