Smartwings začaly létat pro Air Serbia, srbskému dopravci pronajaly Boeing 737-700

Boeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: SmartwingsBoeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: Smartwings

Kontrakt má český dopravce v Srbsku do konce září.

Letecká společnost získala nový kontrakt na pronájem svého letadla včetně posádky. Od minulého týdne létá z Bělehradu pro srbského státního dopravce Air Serbia.

O kontraktu informoval jako první server Ex-yu aviation, potvrdila ho mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Kontrakt je podle ní do 26. září.

Smartwings do Srbska poslaly své nejmenší letadlo: Boeing 737-700 registrace OK-SWT, které létá v konfiguraci pro 148 cestujících. Aktuálně má za sebou již několik letů na evropských linkách, například do Stockholmu nebo na charterových letech do turecké Antalye. Objevit se má také například na charterech do Hurghady.

Jde o takzvaný ACMI pronájem, kdy Smartwings kromě letadla dodávají kompletně i posádky. Pro Smartwings je takový byznys běžnou záležitostí, v minulosti pronajímal takto letadla například na celou zimu do Kanady, USA a dalších zemí.

Pro Air Serbia jde nyní o jediný boeing ve flotile, firma létá s A320family a jedním A330, má také pět turbovrtulových strojů ATR 72. Dopravce na počátku roku vyřadil poslední tři Boeingy 737-300.

Tagy Air Serbia Boeing 737-700 OK-SWT seznam smartwings
19 komentářů