Smartwings uhájily další velký kontrakt u tuzemských cestovek. Budou dál létat pro Čedok

Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnosti Smartwings před testovacím letem 25.3. 2021. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnosti Smartwings před testovacím letem 25.3. 2021. Foto: Smartwings

Smartwings uhájily kontrakty s hlavními českými cestovkami.

Zpět na článek
28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav

Teď jsme se vrátili z Hurghady. Let katastrofa,služby v letadle katastrofa,pilot nekomunikuje s pasažéry, letušky neochotné arogantní, oba kufry poničeny a to jsme na reklamaci batožin stáli ve frontě 18dalších poškozených. Lidi raději létejte s ČSA tohle je opravdu hnus. Zlatá modrá letadla Fischer s posádkou. A to pořád brečí že nemají peníze. Tak ať ukončí provoz a přenechají to těm kteří zde budou pro nás… pasažéry. A nezkazí nám dovolenou už jen nastoupením do těchto špinavých letadel s neochotnou posádkou. Moje rada zní…nastoupením do těchto letadel Smart Wings si zkazíte dovolenou ještě než oficiálně začne. J.

Jiri

On je Cedok uz sam o sobe drahy, tak proc si nekoupit letenku za desetinasobek ceny, ze 😀 Pri ctyrclenne rodine letenky cenu zajezdu zdvojnasobi a spravny cech je jeste hrdy, ze ma drazsi dovolenou nez nemec a kvalita polovicni 😉 Jenze to se nezmeni, kdyz to bude furt nekdo kupovat.

Iva D.

Nevím, letos 2x s Čedokem a vždy do stejného hotelu po týdnu hledání nejlevnější cena jak v ČR, tak i ve srovnání s němci. Nevím kde děláte tu chybu…

mtow

Hm, loni tady místní experti neustále opakovali kecy typu Bye Bye Smartwings a jak všechny cestovky přejdou k Buzzu. Asi ty vaše moudra nečtou lidi, co o tom reálně rozhodujou. Bye Bye Haters 🙂

https://zdopravy.cz/ryanair-jde-proti-smartwings-zacal-jednat-s-ceskymi-cestovkami-o-letech-k-mori-50260/

Sudetenwolf

Jen na okraj, normální člověk neleti se Smartwings, cestovce nehledě, reálné se lidé rozhodují na základě ceny.

Dorota

Již několik let létám Zakynthos z Vídně, protože Smartwings má cenu jak kdybych letěl na Měsíc. Letos Wizz air dva lidi 40 Eu.

Jana

Tak to je super

Smutný

A hlavně vám nehrozí, že je „Chytré větry“ zruší tak, jako nám. Zkazil nám zážitek z dovolené!

Anonymus

Bohužel to je filozofie Smartwings. Nabízet prodat a pak klidně zrušit. Cesta k se přizpůsobí a buď vezme nahradí termin, ale rozhodně je cestak tupec a bude souhlasit. Prochází jim to, bohužel.
Smartwings by ublížilo to, kdyby krachly cestovky. Ty velké, ale ty jsou tak finančně silné, že těžko.

Iva D.

Vám normálně přebral manželku pilot od Smartwings a pak fíra od ČD, jinak to musí být diagnóza.

Lukas

Parada! Az na to, ze bydlim v Praze, ne vo Vidni 🙂

Dorota

Schválně, kdo byl majitelem Čedoku?

Roman

Asi narážíte na to že v letech 1995-2007 to vlastnil Unimex. Pak to prodal Odienu a ti pak Itaka group.

Jiřina

Výborně a kvůli tomu Čedok zrušil přímé lety na Maledivy 😒 dnes nás informovali emailem.

Y.K.

Tak to zrovna nebude „kvůli tomu“. Spíše se mu nepodařilo dohodnout s Luke Air, který ty přímé dálkové lety zajišťoval. A tak to zřejmě bude prodávat na klasické aerolinky s přestupem, Smartwings tam nijak nefigurují (to by bylo s mezipřistáním, ne s přestupem).

Anonymus

Nepřidali dost míst, tak to ruší.

Mad_Majk

Nějaké info o obsazenosti té A330?

Albert

Létala plná, ale směrování bylo WAW-PRG-XXX. V PRG přistupovalo kolem 100 lidí. Zbytek přiletěl z Polska.

Zbyněk

Pardubické letiště tak zůstává příští rok opět mimo hru?

Miroslav

Jako charter Pardubice – Korfu třeba? To se nemá šanci naplnit ne?

Zbyněk

No mám pocit, že QS lítalo chartery z Pardubic, ne? Před uzemněním maxů

pzag

Něco se z Pardubic lítalo. Asi opravdu charty na objednávku cestovek, dokážu si představit, že to příležitostně naplní.
Jedna jejich 737 tam přece skončila v poli.

MartinS.

To je na cestovkách, jestli něco takového požadují? A pravděpodobně ne, protože se šetří a nikdo neví, jaká bude další sezóna a jestli by se takové letadlo naplnilo.

Jmeno

naplnilo by se raz dva, Cesi jsou ochotni litat z Drazdan, Lipska, Katovic, kdyz je cena. Pardubky maji vyborne spojeni na Prahu a bezplatny parking. Neni podstatny rozdil vyhod/nevyhod od Ruzyne.

PetrV

A v čem je to z PED vyrazně levnější?

Apex

Ono je také důležité, nakolik chce QS nabízet lety z PED. Jakkoli by se v sezóně asi našlo dost cestujících na 2, možná 3 desrinace, tak musíte brát v úvahu související návaznou logistiku (např. přesuny posádek) a/nebo sestavení letového řádu, protože bázovat letadlo na takovém letišti se nevyplatí. Takže buď by museli létat nějaké W nebo by tam měli prázdné přelety, což ceny z malých letišť prodraží. Proto QS dlouhodobě tlačí CK do letů z PRG (nebi v létě z BRQ a OSR).

Smutný

Tlačí je jen k letům z práglu. Z regionálních letišť lety bez náhrady klidně zruší a starejte se cestující.

MartinS.

Ale takhle to u cestovek nefunguje. Cestovka by musela naplnit 1x týdně letadlo z PED do nějaké destinace po dobu celé sezóny. Nebo do dvou, tří. A pokud možno jedna cestovka, protože různé cestovky by se nemusely shodnout na dni. A cena zájezdu by byla stejná jako z Prahy nebo Brna či Ostravy. Kdyby pokračoval cestovatelský boom, tak by to asi naplnily, ale teď to radši nechají všechno letět z Prahy, protože je to jistější.