Smartwings získaly nové zakázky pro zahraniční cestovky. Na Kanárských ostrovech budou mít tři letadla

Boeing 737 MAX 8 OK-SWE 24. února v Praze před prvním letem po uzemnění. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8 OK-SWE 24. února v Praze před prvním letem po uzemnění. Foto: Smartwings

Firma bude létat na Kanárské ostrovy hlavně z Německa a Skandinávie.

Letecká společnost Smartwings oznámila získání nových kontraktů na provoz charterových letů pro velké zahraniční cestovní kanceláře. Zajistí pro ně především lety na Kanárské ostrovy.

Dopravce neuvedl, o jaké cestovní kanceláře jde, má jít o „významné zahraniční touroperátory“. Od poloviny října do konce dubna 2022 budou Smartwings zajišťovat letecká spojení z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací. Z Las Palmas bude Smartwings létat do Helsinek (1x týdně), Bělehradu (1x týdně), Talinu (1x týdně), Sofie (1x týdně) a norských měst Bodø a Tromsø (1x týdně).

Jsme rádi, že jsme dokázali opět uspět v konkurenci leteckých společností. Na Kanárských ostrovech budeme mít základnu pro celkem 3 letadla. Během zimy budeme létat nejen z českých letišť, ale také z Německa, Polska, Slovenska, Francie a Kanárských ostrovů,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Od začátku října budou Smartwings zajišťovat lety pro německé cestovní kanceláře z deseti letišť v Německu a Švýcarsku(Mnichov, Hamburk, Brémy, Düsseldorf, Leipzig, Drážďany, Hannover, Stuttgart, Norimberk a Curych). Zamíří na Kanárské ostrovy a na Krétu a Rhodos.

Tagy seznam smartwings
30 komentářů