Smartwings si kvůli velké poptávce půjčují větší letadlo, na Krétu lidé poletí s HiFly

A330-300 společnosti HiFly v barvách flypop. Foto. FlypopA330-300 společnosti HiFly v barvách flypop. Foto. Flypop

Letadlo je ve verzi se sedačkami pouze v ekonomické třídě.

Letecká společnost Smartwings nasadí zítra a v neděli znovu na jednu ze svých linek mezi Prahou a přímořskými letovisky širokotrupé letadlo.

Od společnosti HiFly si půjčuje devět let starý letoun Airbus A330-300 registrace 9H-PTP. HiFly se specializuje na pronájem letadel jiným dopravcům, sama pravidelné linky neprovozuje.

Letadlo přiletí do Prahy z Hannoveru, plán je v 10:30. Ve 12 hodin má odletět do Heraklionu na Krétě. „Letadlo bude nasazeno i na nedělní polední linku do Heraklionu,“ řekla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Letadlo létá v barvách společnosti flypop, což je nový britský dopravce s plány létat mezi Velkou Británií a Indií. Letadlo provozuje HiFly Malta. Pro Smartwings jde o první spolupráci s touto firmou.

Podle stránek HiFly je letadlo ve verzi pouze s ekonomickou třídou, pojme 436 cestujících. Smartwings tak tímto letadlem mohou přepravit více než dvojnásobek cestujících, kteří se vejdou do jednoho Boeingu 737-800, základu flotily dopravce.

Kvůli vysoké poptávce letos Smartwings využívaly na své spoje z Prahy do Burgasu o víkendech pravidelně letoun Airbus A350 společnosti Ethiopian Airlines.

Tagy A330-300 ACMI flypop HiFly smartwings
63 komentářů