ČSA chystají speciální let s A330 do Bratislavy a zpět, cvičí posádky pro další stroj

Airbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSAAirbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSA

Běžně stačí pro letecký provoz mezi Prahou a Bratislavou turbovrtulová letadla ATR 42 nebo ATR 72, první říjnovou sobotu ale

Běžně stačí pro letecký provoz mezi Prahou a Bratislavou turbovrtulová letadla ATR 42 nebo ATR 72, první říjnovou sobotu ale čeká letecké fanoušky možnost proletět se jediným dálkovým letadlem ve flotile ČSA na druhé nejkratší lince v síti ČSA.

ČSA začaly dnes prodávat speciální letenky pro lety OK2018 a OK2019 z Prahy do Bratislavy a zpět s Airbusem A330 registrace OK-YBA.
Naplánovaly je na 6. října, z Prahy odletí v 10 hodin, v 11.55 odstartuje zpět z Bratislavy. Nejlevnější zpáteční letenka včetně tax vyjde na 1920 korun, letenky lze koupit pouze online přes webové stránky dopravce.
„K dispozici jsou pouze zpáteční letenky se začátkem i koncem cesty v Praze. V Bratislavě nebude možné vystoupit a ukončit zde cestu,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík.

ČSA nevysvětlily důvod doplňkového letu, podle zdrojů Zdopravy.cz ale potřebují vycvičit další posádky pro A330. Od zimního letového řádu by měl pod ČSA spadat další A330 patřící kanadskému Air Transat. Ten bude využívat Travel Service pro charterové lety z Varšavy do Karibiku či Afriky pro polské cestovky.

V Bratislavě budou mít cestující zhruba hodinovou pauzu, kdy ČSA nabídnou bezplatné občerstvení a umožní lidem vystoupit na plochu, projít se kolem letadla a pořídit fotografie.

Tagy A330-300 České aerolinie ČSA OK-YBA speciální let ČSA Praha - Bratislava
19 komentářů