egoe-plus
Cestovní ruch Dopravci Železnice

Slováci zavedli na léto 44 nových sezónních vlaků, neomezené cestování nabízí za 2105 Kč za měsíc

Vlak na Chmarošském viaduktu u Telgártu. Foto: ZSSK
Vlak na Chmarošském viaduktu u Telgártu. Foto: ZSSK

Slovenské ministerstvo dopravy se rozhodlo letos výrazně posílit provoz na železnici během prázdnin. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zavádí na letní sezónu 44 nových spojů na celkem deseti linkách. Vláda tak chce podpořit domácí cestovních ruch. Cestujícím nabízí letos i možnosti nákupu jízdenek pro neomezené cestování.

Nová vlaková spojení jsou v provozu od 4. července, budou jezdit až do 15. září. Jde o linky Spišská Nová Ves – Spišské Podhradie, Prešov – Stará Ľubovňa, Košice – Muráň, Košice – Slavošovce, Košice – Dobšiná, Prešov – Banská Bystrica, Košice – Banská Bystrica, Banská Bystrica – Mlynky, Banská Štiavnica – Zvolen, Bratislava – Plavecké Podhradie. Podle ZSSK se dopravce zaměřil hlavně na oblasti vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Kompletní přehled všech letních sezónních vlaků je na stránkách ZSSK.

ZSSK letos opět nabídne i jízdenky na neomezené cestování ve všech vlacích po určitou dobu. Novinkou je letos jízdenka na 31 dní pro dospělé, kteří nedosáhnou na žádnou slevu: 31 dní si ZSSK nacenily na 79 euro, tedy 2105 korun. Cestující do 26 nebo nad 60 let zaplatí za měsíc neomezeného cestování 29 euro. Týden pro cestující ve věku 27-59 let  vyjde na 29 euro. Kompletní ceník je na stránkách ZSSK. Podobnou nabídku mají i České dráhy se svojí Jízdenkou na léto.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza D.

Budou stejně jako loni jezdit o prázdninových víkendech z Medzilaborců do Lupkova?

SP45-116

Są w naszym rozkładzie i podobno ruszają. W weekendy jako regio PR do Medzilaborzec, w 1-4 będzie Os tylko do Łupkowa z SKPL, obsługa SN82/SN83.

pozorovatel

Až na to, že některé ty spoje vydávají za samostatné vlaky, ačkoli ve velké části jedou spojené, takže jde fakticky o jediný vlak s přímými vozy větvící se svými díly na různé lokálky, ale pro novináře vykazovaný jako několik vlaků: ono to přece hned vypadá (marketingově) lépe, když někdo zkresleně informovaný napíše, že těch přidaných vlaků je více (byť ve skutečnosti jen zdánlivě) …

David

Miluju ty jejich marketingové názvy a jejich překlady.
Letná ponuka SLOVAK = Letní nabídka SLOVENSKÝ.

Frantisek

Nebo je to Slovák, ale nad velkým písmenem je vynechána čárka. Mimochodem, Slovak může stejně dobře znamenat slovenská (slovenské, slovenští), pak by byl divný jen slovosled. Když ale tak rádi poslední dobou užíváme místo přídavných jmen podstatná (nabídka Slováka namísto Slovákova nabídka, kupříkladu), je to již jen drobnost. 🙂

Pavel Stařecký

Je škoda, že do některých těch míst jedou ty vlaky jednou za čtrnáct dní, takže ty tratě člověk nemůže zfouknout za týden.

Kamui

Jestli to bude mít úspěch, tak se třeba pojede i příští rok.

Samo

TEŽ áno, lanovky nie.

Ondr4H

Moc děkuji za odpověď.