egoe-plus
Dopravci Železnice

České dráhy rozšíří letní jízdenky i na skupiny, začnou platit už od června

Cyklisté u vlaku, ilustrační foto. Autor: České dráhy
Cyklisté u vlaku, ilustrační foto. Autor: České dráhy
Dopravce čeká letos vyšší poptávku kvůli odsunu plánů na dovolenou v zahraničí.

České dráhy letos rozšíří svoji nabídku letních jízdenek. Nově bude od zítřka v prodeji i skupinová jízdenka, která bude platit vždy na jeden den v období od června do konce srpna. Dopravce tak podle svých slov reaguje na současnou situaci na trhu. České dráhy počítají s tím, že řada lidí odsune plány na cesty do zahraničí a raději zůstanou v Česku.

Letní jízdenka umožňuje neomezené cestování po dobu jednoho nebo dvou týdnů podle délky platnosti. Letní skupinová jízdenka bude mít jiný koncept: bude platit vždy jen na den. Na jednu jízdenku může jet až pět cestujících, z toho ale jen dva starší patnácti let.

Skupinová jízdenka se nemusí vždy vyplatit

Celodenní verze pro celou síť Českých drah stojí 699 korun. Zatímco u Jízdenek na léto pro jednotlivce není třeba řešit s cenou v přepočtu od 85 korun na den pro dospělého jejich výhodnost, v případě skupinové jízdenky se cestujícím vyplatí popřemýšlet, zda je pro ně vzhledem ke státním slevám pro vybrané skupiny cestujících skutečně výhodná.

Sedmidenní verze pro osobu nad 15 let stojí 790 Kč, dvoutýdenní 1190 Kč a pokud například rodina s dvěma dětmi plánuje cestování na několik dní v řadě, může být levnější koupit síťovou jízdenku jen pro dospělé a dětem kupovat jednotlivé jízdenky, kde platí sleva 75 % zaplacených z prostředků daňových poplatníků.

České dráhy v tiskové zprávě uvedly naopak příklad, kdy se taková jízdenka vyplatí. „Pokud si například pětičlenná rodina se dvěma dospělými a třemi dětmi naplánuje jednodenní výlet z Prahy do Třeboně, kam jezdí přímé rychlíky, zaplatí za  celosíťovou jízdenku umožňující cestu tam i zpět celkem 699 korun, tedy sedmdesát korun na osobu a jeden směr. A navíc můžou během dne popojet jakýmkoliv dalším naším spojem nebo např. cestou zpět přibrzdit v Táboře a osvěžit se v nádrži Jordán,“ uvedly příklad České dráhy. Při nákupu běžných jízdenek den předem by rodina zaplatila 1038 Kč.

„Touto novou časově omezenou nabídkou chceme oslovit všechny, kteří plánují v letním období cestovat za krásami naší země. Aby mohly rodiny s dětmi či skupiny dvou přátel podnikat výlety nejen o víkendech, kdy bude na řadě památek nepochybně velmi rušno, rozhodli jsme se v sezóně nabídnout podobnou jízdenku s platností libovolný den v týdnu,“ říká člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro obchod Jiří Ješeta.

Letní skupinová jízdenka bude v prodeji u všech pokladních přepážek ČD, u vlakového personálu, v e-shopu ČD i v aplikaci Můj vlak. Nabídku může současně použít maximálně 5 spolucestujících, přičemž nejvýše dva cestující mohou být starší 15 let. Jízdenka umožní neomezený počet jízd 2. třídou všech vlaků Českých drah v rámci zvolené územní platnosti. V případě použití povinně místenkových vlaků (SC Pendolino aj.) je potřeba dokoupit rezervaci.

Ceník Letních skupinových jízdenek

celosíťová 699 Kč
region Středočeský 329 Kč
region Moravskoslezský 289 Kč
region Pardubický 279 Kč
region Olomoucký 279 Kč
region Jihočeský 269 Kč
region Královehradecký 269 Kč
region Vysočina 239 Kč
region Karlovarský 239 Kč
region Liberecký 229 Kč
region Zlínský 229 Kč

Jízdenka na léto (platí jako původně jen v červenci a srpnu)
Sedmidenní 790 Kč / 690 Kč s IN Kartou nebo ITIC
Čtrnáctidenní 1190 Kč / 990 Kč s IN Kartou nebo ITIC

Odebírat
Upozornit na
guest
55 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
axontest

At koukám jak koukám navidím nikde nevidím Plzeňský kraj,..tam to neplatí?

babilon

Tři kraje nedovolují prodávat vnitrokrajské jízdenky za tarif dopravce. Plzeňský je jeden z nich. Použijte síťovou jízdenku příslušného IDS.

medical_examiner

Hmm…ještě že budu přes léto doma… 😀

axontest

kraje nedovoluji,..no to je tedy vzpupnost. Kde berou tu drzost toto dělat?

Kalanis

Jihomoravský, Ústecký, Plzeňský, Praha.

Dominik

Nemáte úplně pravdu, v plzeňském kraji lze koupit jízdenku ČD pro vnitrokrajský Os/Sp přes Můj vlak, nebo e-shop ČD.

Martin Votava

V Plzeňském kraji platí celodenní krajská jízdenka IDPK na všechny druhy dopravy za 180 Kč (skupinová za 350).
https://www.idpk.cz/cz/turista-v-plzenskem-kraji/

Matěj

Zbytečný článek. Stačilo napsat: platnost tzv. skupinové víkendové jízdenky ČD rozšiřují od června do srpna i na pracovní dny.

Leden

Jaký má smysl prodávat síťovou jízdenku ČD pro Liberecký kraj? 🙂

medical_examiner

To nevím…zeptejte se Jeho Moudrosti Půty I. 😀

Leinad

Půta zakazuje ČD jezdit na vlastní triko?

Jindra

Vyrazím si courákem ze Staré Paky až do Nového Města pod Smrkem. Přejdu hory do Harrachova a hurá domů. Asi. Protože cestou zpátky může jet půlku trasy s Arrivou přes Brod nebo se vrátit z Tanvaldu až do Liberce, abych nemusel tím německým šrotem. Aspoň to pořádně projezdím. 😀

VTT

Courák z Paky je Arriva.

Lukáš David

Take aby rozsirili prepravni kapacity, minule leto mi zustavalo na Melniku u kazdeho R Strekov na perone nekolik desitek cyklistu, neb byli odmitnuti z duvodu totalni preplnenosti vlaku ( 3 vagonku).. Nic prijemneho pak poslouchat ty nadavky..

Frantisek

Několik desítek cyklistů spolehlivě „zazdí“ vlak už jen nakládkou velocipedů, zvláště ve variantě „úschova během přepravy“. Onehdy v Jindřichově Hradci tak zpoždění odjezdu zvýšili z nějakých 5 až 10 na krásných 20 minut. Při přetrvávajících jednokolejkách i na hlavních tazích nic moc, se započtením přípojných vazeb… O něco lepší je to s nízkou podlahou, když je dost místa (ne na úkor sezení). Snad to bude postupně řešeno.

Zdenek

S těmi kolaři je to pravda. Když někdy vidím kolik jich je, jak to někdy line vykládají a nakládají svoje kola, tak rostu….zvlášť když mám někde prestup a pár minut na nej:-(

Jakub P

V drtivé většině případů je to, kde a kdy bude chtít jet hodně lidí s koly, relativně snadno předvídatelný. Takže chybu bych hledal zejména mezi dopravcem a objednatelem, kteří inzerují služby, které nejsou schopni zajistit, pokud se je rozhodne využít víc než pár jednotlivců.

ABC

vždy je inzerováno že služba je možná pouze do vyčerpání volné kapacity, ne?

Jakub P

Jo, tenhle alibismus samozřejmě používaj. Nasazování naprosto neadekvátních vozidel na spoje, kde se dá očekávat daleko vyšší zájem to neomlouvá. A od používání těch služeb spolehlivě odrazuje. A pak čteme nářky nad tím, že lidi radši jezdí na výlety autem a vlaky zejou prázdnotou a jsou na zrušení…

Leinad

Omluvila by je povinna místenka 😀

Leinad

A kapacita je vyčerpaná, průvodčí zakáže nástup dalším?

Jakub P

Jojo, udělali si železnici, napsali do jízdního řádu, že vozej i kola a oni jim tím lidi chtěli jezdit. Někteří dokonce (považte!) s kolama…

Zrovna možnost přepravy kol je v mnoha oblastech jedna z mála výhod železnice oproti autobusu. Ale musí to být spolehlivé a jednoduché. Pokud to železnice zvládne zajistit (odpovídající vozidla) a zorganizovat, může jí to pomoct zachránit některé tratě. Pokud k lidem s koly bude přistupovat jako k někomu, kdo ji vlastně obtěžuje tím, že chce využít nabízenou službu, hodně štěstí při obhajování zachování dopravy na málo vytížených úsecích nebo dokonce investic do železnice.

medical_examiner

No tak se část Bdtaxů odebere do šrotu, a u těch ostatních se odmontují háky na kola a přeznačí se to na kočárky…

ABC

a kafíčko a dortík za 10 korun by nenabídli? to by taky mohlo zachránit některé tratě…

medical_examiner

No tak se připojí jeden Falls…

Pája

….na označení pro cestující „substrát“ už pomalu začínám být alergický.

medical_examiner

Copak na lidi, ale na ty jejich kola by se hodil ten Falls… 😀

Roman Svačina

No a co na jižní Moravě? Tam ta jízdenka neplatí? Asi ne.

Martin

Celostátní verze jízdenky platí ve všech krajích bez omezení. Viz http://www.cd.cz/leto

Jindra

V JM jsou výhodnější jízdenky IDS (od 100 Kč/24 hodin), stejně jako v PL kraji (od 130 Kč/24 hod). Na tyto ceny se ČD ani v době, kdy prodávaly doklady pro tyto kraje, nedostaly.

medical_examiner

No…tak berte dokud je co… 😀

Petr

v JMK stojí 24h jízdenka na celý kraj už spoustu let 200 kč (resp. 150kč pro majitele šalinkarty), takže nemá smysl si nalhávat, že se jednalo o něco supervýhodného oproti tarifu ČD.

rtep

Dříve jsem podobné nabídky rád a často využíval, s nástupem nových dopravců (třeba u nás GW Train) už bohužel jsou pro mne výhodné jen zřídkakdy.
Obecně mám pocit, že noví dopravci v regionech sice přinesii mírné zlevnění pro kraje, ale zdražení pro velkou část cestujících.

noerf

Vzhledem k tomu, že například v jižních Čechách jezdí GWTR za tarif v úrovni 75 % tarifu ČD, tak je to pro mě výhodnější.

medical_examiner

Hmm. Nejsmutnější na tom je, že ten 25% rozdíl je režie u ČD…

rtep

Výhodnější je to tehdy, pokud jedete jen s jedním dopravcem a i to jen tehdy, pokud jste třeba neměl IN 25, což se mnohým lidem vyplatí.
GW Train ze začátku mělo aspoň výhodnou síťovou roční jízdenku, ale velmi rychle ji zrušilo. Ono si to totiž lidé kupovali…

Vít Jůza

Režijkáři přece jen nejsou velká část cestujících.

Zapa

Což asi nebude tento případ, když využíval těchto nabídek.

rtep

Režijkářů samozřejmě ubývá, režijka se asi nevyplatí i mnohým zaměstnancům. Ale o tom jsem nepsal. Psal jsem o tom, že díky kombinaci různých dopravců při delší cestě to znamená ve výsledku výrazné zvýšení jízdného.

Beny

V celku určitě ne výrazné. Těch časovek je samozřejmě škoda ale zase jednotlivky bývají u nových dopravců levnější

P73

Já mám v plánu Jízdenku na léto letos využít, jen to je víc práce s plánováním 🙁

jal

V Moravskoslezském kraji je výhodnější celodenní ODISka za 200, za stejných podmínek. Když se přikoupí celodenní jízdenka ČD pro kolo, je cena 299. Na celodenní cestování s využitím vlaku ideální

Miroslav Zikmund

Jenže ta skupinová / regionální jízdenka platí jen u ČD nikoli u jiných dopravců ….

medical_examiner

Takže ti z nenažraných a marnotratných krajů mají smolíka…

Vít Jůza

Nápadně podobné skupinové víkendové jízdence.

Twix

Takže je to vlastně jako Skupinová víkendová jízdenka, která v létě platí i v pracovní dny? Nebo je tam nějaký další rozdíl?

Vít Jůza

Ceny stejné, aspoň namátkově (Liberecký kraj) ČD odkazují na doslova tutéž mapku oblasti platnosti…. nenašel jsem rozdíl.

Twix

Já taky ne. Tak přemýšlím, proč to v článku popisují tak složitě a porovnávají s jinými nabídkami, místo aby jednou větou napsali že je to vlastně Skupinová víkendová jízdenka (kterou už řada cestujících zná a jako bývalé SONE+ už je tady skoro 20 let) bez omezení data.

Pavloš

A nevíte, zdali půjdou koupit tak tako víkendovou za 300 ČD bodů?

asdfsfgdhjfghng

Úpřímě řečeno, ta jízdenka je k ničemu, když člověk stráví analýzou, jestli se to vůbec vyplatí, přinejmenším 30 minut počítáním a plánovaním.

Unido

Není potřeba nic složitě počítat. Stačí zadat na eshopu trasu a pokud to vyjde výhodněji, tak to eshop sám nabídne stejně jako tomu je u standardní Skupinové víkendové jízdenky.

Leinad

To platí pro jednu cestu, maximálně zpáteční jízdenku.
Ale pokud chci popojíždění (během týdne navštívit víc měst), tak e-shop prodá hodně jednotlivých jízdenek.

asdfsfgdhjfghng

Takže když do košíku vložím 6 cest vlakem s pětičlennou rodinou, tak mi to nabídne buď 6 cen nebo tuto jízdenku podle toho co je lepší? Asi těžko.

Twix

Tak jako jo, ale zase s jakou přesností to potřebuju vědět? Jestli se to hodně vyplatí nebo hodně nevyplatí, není zase tak složité zjistit. A pokud jedu s celou rodinou vlakem na celodenní výlet, stokoruna už mě asi moc nevytrhne. Jak přesně přepočtu na peníze tu možnost měnit za běhu plán cesty, podle toho jak se třeba mění počasí nebo přání cestujících se někde víc zdržet? Když si vezmu že řada těch krajů se různě překrývá s nějakými oblastními IDS, kde také existují také nějaké skupinové síťové jízdenky (platné i na neČD vlaky), tak to vlastně ani analyzovat reálně nejde.

Leinad

Jenom s přesností, kdy IDS propaguje svou akční jízdenku a e-shop ČD nabídne něco dražšího.