Škoda Electric vyhrála další soutěž na trolejbusy pro Bratislavu, porazila SOR

Trolejbus Škoda 27 Tr. Foto: Škoda ElectricTrolejbus Škoda 27 Tr. Foto: Škoda Electric

Cena v tendru oproti odhadu klesla o třetinu. Stejný trolejbus pro Bratislavu vyjde o více než dva miliony korun levněji, než ho letos kupují v Plzni.

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Šoufl

Velmi správně Kotasovy odpornosti musí zmizet ze světa.

Kluk z Pankráce

V Hradci jezdí SORky na baterky a je to moc fajn.

Jan

Mě zajímá čím bychom jezdili bez těch evropských dotací, zaplatili bychom si sami nové vozy anebo by tu zůstávaly ještě 14TrM a 15TrM?

SaulGoodman

Zaplatili bychom si je sami. Tuším, že 2019 jsme měli čistý příjem dotací z EU asi 60 mld., což jako není málo peněz, ale zas to nejsou úplně zasadni peníze, co by nějak změnily fungování celého státu. Sice totiž dostáváme hromadu dotací, ale také tam hromadu peněz odvádíme a pak se to přerozděluje.

Tím neříkám, že nemá členství v EU smysl, má především kvůli jednotném trhu a souvisejícím svobodám, ale eurodotace samy o sobě nejsou žádný úplně zásadní zdroj, bez nějž bychom se měli výrazně hůř.

Jiří Kocurek

Na jednotný trh stačí EFTA, nemusí být nutně EU.

Jiří 3

DSZO nakoupilo v posledních letech autobusy Iveco Urbanway z vlastních zdrojů.

Miroslav Zikmund

DSZO nakoupila > ženský rod – iniciálová zkratka ….

PvvS

A pak že konkurence a výběrka nefungují..

Pája

Dobře dělají. Dnes ráno jsem se díval na dva trolejbusy s karoserií SOR – do jednoho jsem doprovodil syna cestou do školy – a zajímalo by mně, proč je barva víc vybledlá, než starší Solaris? Oboje stejná kombinace (žlutá – modrá), oboje lakováno u výrobce, čtyřdveřové SORky jezdí snad od roku 2019. To i dieselkelektrické vozy s karoserií Renault/Irisbus vypadají líp. (nepočítám opravy po haváriích) Na barvu to nejezdí, ale třeba kloubová prototypová 401 šla vyřadit po 15 letech (a milionu km) kvůli korozi nosných částí. To je na prototyp slušné. U těchhle si nejsem úplně jistý, kolik vydrží.