Silniční most v Kolíně přes Labe a koridor opraví Strabag. Třikrát dráž, než se před dvěma lety čekalo

Most přes Labe v Kolíně. Foto: David ProcházkaMost přes Labe v Kolíně. Foto: David Procházka

Pro Středočeský kraj bude oprava třicet let starého mostu jednou z nejnákladnějších akcí v oblasti silnic.

Středočeský kraj čeká jedna z nejnákladnějších oprav mostů, které má ve svém majetku. Více než rok po zahájení soutěže rozhodl, že takzvaný Nový most v Kolíně přes Labe opraví sdružení Strabag a Porr za 314 milionů korun.

Vyplývá to z údajů na profilu zadavatele. Strabag s Porrem v soutěži porazily SMP Praha a společnost Firesta-Fišer rekonstrukce a stavby. Cena je nakonec o patnáct milionů nižší, než byl odhad podle projektu, ale více než třikrát vyšší proti původním odhadům v roce 2018. Tehdy kraj uváděl náklady zhruba ve výši 100 milionů korun.

Most je na silnici II/125, vede přes Labe a železniční koridor z Prahy do Kolína. Je velmi vytížen i nákladní dopravou do automobilky TPCA. Řidičům se otevřel v roce 1989, i proto se mu říká Nový most.

Oprava má probíhat tak, aby zůstal v provozu vždy každým směrem jeden jízdní pruh. Opravu si vyžádal jeho technický stav. „Revitalizace nového mostu v Kolíně rozhodně bude patřit k nejdůležitějším investicím, které kraj jako správce komunikací a mostních objektů na svém území připravuje,“ uvedla v roce 2018 již bývalá hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Tehdy kraj uvedl, že oprava bude hotová do konce roku 2020.

Tagy II/125 Kolín most Kolín Strabag Středočeský kraj
50 komentářů