V Kolíně je po roce a půl již plně průjezdný Nový most přes Labe

Opavený most v Kolíně. Foto: KSÚSOpavený most v Kolíně. Foto: KSÚS

Oprava probíhala za omezení provozu.

Středočeský kraj dnes otevřel do plného provozu po roce a půl rekonstrukce Nový most přes Labe. Ten je největším mostem ve správě Krajské Správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Oprava trvala od dubna loňského rou, zakázku za 400 milionů korun získalo sdružení firem Porr a Strabag. Denně přes most v průměru přejede 21 000 osobních automobilů a 1 800 nákladních, které míří na dálnici.

Oprava mostu byla zahájena v dubnu minulého roku. Most byl ve velmi špatném, některé jeho části, až v havarijním stavu, což však nebylo důsledkem špatné údržby, ale zapříčinily ho použité technologie a materiály a nevhodně řešené detaily v průběhu jeho výstavby na začátku devadesátých let. „Během loňské zimy se technický stav nosných konstrukcí mostu výrazně zhoršil a celkovou opravu bylo nutné zahájit prakticky okamžitě,“ uvedla Krajská správa a údržba silnic.

Rekonstrukce probíhala bez celkového uzavření mostu, provoz byl pouze omezen. Most je součástí silnice II/125, měří 463,7 metru. Po celou dobu rekonstrukce nesměla na most auta s hmotností nad tři a půl tuny. Stavbaři postupně sanovali pilíře, opěry a nosné konstrukce, vyměnili povrchy silnice i chodníků.

Bývalé vedení kraje opravy několikrát odkládalo, cena proti odhadům nakonec stoupla na trojnásobek. Velkou část opravy má zaplatit kraj z dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Opavený most v Kolíně. Foto: KSÚSOpavený most v Kolíně. Foto: KSÚSOpavený most v Kolíně. Foto: KSÚSOpavený most v Kolíně. Foto: KSÚSOpavený most v Kolíně. Foto: KSÚSOpavený most v Kolíně. Foto: KSÚS
Tagy II/125 Kolín Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje Nový most Středočeský kraj
6 komentářů