LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Siemens dodá agilisu 23 jednotek Mireo pro provoz v Bavorsku

Jednotky Siemens Mireo pro dopravce agilis. Foto: SiemensJednotky Siemens Mireo pro dopravce agilis. Foto: Siemens

Pro vyšší výkon budou jednotky vybaveny dvěma hnacími nápravami navíc.

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bjorn

Tak snad se taky někdy dočkáme jednotek s pouze jedním podvozkem mezi vozy.

Jiří Kocurek

Co například Regioshark?

Kubrt

Proč? Ono je to vždycky něco za něco – tady třeba užší skříň, jinde kratší. Nedá se říct, že jedna koncepce je dobrá a druhá špatná.

Radek Šindel

Skříň je o něco užší, ale pořád to pohodlně stačí na uspořádání 2+2. U Mirea je velkou výhodou nízká hmotnost spojená s výbornými trakčními parametry. Třívozová jednotka pro 220 cestujících váží 108t, což při výkonu 2600kW dělá 24kW/t. Hmotnost na sedačku se podařilo srazit pod 500kg, což je pro tento typ jednotek výborný výsledek. Každá tuna navíc dělá na elektřině a dopravní cestě zhruba 500 000Kč za 30 let provozu.

Apollo 17

Tak čtyřvozové Mireo má podle článku 216 míst a třívozové podle Vás 220? Nebude to na úkor pohodlí?

Radek Šindel

Záleží, v jaké konfiguraci. V nejběžnější konfiguraci tří vozů a 70m má 180-220 míst. Vozidlo zmiňované v článku má celou řadu specifických požadavků, proto je kapacita nižší.
https://de.wikipedia.org/wiki/Siemens_Mireo

Radek Šindel

Tak kapacita záleží zejména na počtu dveří, počtů míst pro kola, WC a velikosti a uspořádání 1. třídy. V případě rozumně zvolených parametrů jde dosáhnout kapacity přes 200 míst bez nutnosti ubírat na komfortu.

Potulný wechtr

Jaký uspořádání sedaček, hnaných náprav a vodtrysků si zákazník objedná, to dostane.

Apollo 17

Tady si objednatel na ty „vodotrysky “ objednal celý vagon navíc do každé soupravy. To mu 500 kg na sedadlo nevyjde.Asi nechtěl novodobého Honekra.

Radek Šindel

Rozteče sedadel 800-880/1750mm jsou i u nás standard a to bych s Honeckery zrovna nesrovnával. Bavorský zákazník měl jiné požadavky, takže má článek navíc.Každopádně 70m jednotka jde udělat s kapacitou 200-220 míst s hmotností okolo 500kg/sedadlo a s výkonem okolo 24kW/t.