Ruské aerolinky Pobeda potrestaly vedení za netradiční dráhu letu

Průběh letu z Moskvy do Jekatěrinburku, za který padaly v Pobeda Airlines tresty. Foto: Flightradar24.comPrůběh letu z Moskvy do Jekatěrinburku, za který padaly v Pobeda Airlines tresty. Foto: Flightradar24.com

Piloti chtěli netradičním způsobem vyjádřit podporu kapitánovi ruské fotbalové reprezentace. Podle úřadů mohl manévr představovat bezpečnostní riziko.

Ruská nízkonákladová letecká společnost Pobeda patřící pod Aeroflot propustila jednoho ze členů vedení firmy a formálně pokárala jejího ředitele kvůli neobvyklé trajektorii nedávného letu aerolinek. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na své zdroje. Piloti podle ní tehdy v jednu chvíli zvolili dráhu letu, která znázornila penis. Průběh letu je patrný na Flightradar24.com.

Na palubě letounu, jenž mířil 11. listopadu z metropole Moskvy do Jekatěrinburgu na Urale, bylo v tu chvíli 102 pasažérů. O překvapivém kroužení dopravního letounu posléze informovala ruská média, přičemž zveřejnila záběr ze serveru flightradar24.com, na němž je vidět na trase linky falický symbol.

Podpora kapitánovi fotbalové reprezentace

Podle ruských médií piloti takto vyjádřili podporu kapitánovi fotbalové reprezentace Arťomu Dzjubovovi, jehož sborná na začátku listopadu vyřadila z národního týmu kvůli choulostivému videu, které se objevilo na internetu a na němž je při sebeuspokojování vidět muž velmi podobný Dzjubovovi.

Federální agentura pro leteckou dopravu (Rosaviacija) podle serveru RBK později ve své interní zprávě uvedla, že manévr mohl představovat pro cestující bezpečnostní riziko a doporučila potrestat vedení společnosti, jelikož selhalo v „rozvoji a udržení kultury bezpečnosti“, která by měla být absolutní prioritou.

Na dnešní schůzi představenstvo Pobedy potrestalo dva členy vedení. Zatímco generální ředitel Andrej Kalmykov vyvázl s formálním pokáráním, jeden z jeho zástupců přišel o práci. Kromě agentury Reuters o tom informuje s odvoláním na své zdroje rovněž server RBK. Rosavijacija i Pobeda odmítly informace komentovat. Aeroflot potvrdil jednání představenstva, více však schůzi nekomentoval.

ČTK

Tagy Pobeda Rusko seznam
18 komentářů