Letecké společnosti Letectví Letiště

Pobeda bude létat do Karlových Varů každý den, letiště řeší přímý autobus do Prahy

Boeing 737-800 společnosti Pobeda Airlines. Foto: Pobeda
Boeing 737-800 společnosti Pobeda Airlines. Foto: Pobeda

Letecká společnost Pobeda chce od zimního letového řádu navýšit počet spojů mezi Karlovými Vary a moskevským letištěm Vnukovo navýšit počty spojů ze čtyř na sedm týdně. Karlovarské letiště navíc na podporu linky chystá ještě přímé autobusové spojení na tyto lety z Prahy a do Prahy.

Navýšení počtu letů vyplývá z rezervačního systému aerolinky. Letiště Karlovy Vary. Už do začátku října navýší firma počty letů o jeden týdně na pět (přidává páteční rotaci), od konce října s platností zimního letového řádu pak přidává ještě sobotní a úterní let. Všechny lety v zimním letovém řádu počítají s odletem ve 14:45 z Karlových Varů.

Podle ředitele karlovarského letiště Jiřího Pose jednají s aerolinkou ještě o podpoře celé linky zavedením přímého autobusového spojení z Prahy přímo na letiště, kde by autobus navazoval na letadlo.

Jde o podobný model, který Pobeda provozuje v Bratislavě s přímým autobusem do Vídně. V tuto chvíli s aerolinkou hledáme partnera pro provoz této linky,“ uvedl Pos. Zákazníci, kteří si koupí produkt Fly & Bus, mají garantováno, že na ně autobus počká.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Přemek
Host
Přemek

Jen jestli ty osmistovky dokáže trvale servisovat na úrovni zdejšího servisu…

avijan
Host
avijan

Pan Ing. Jiří Pos není ředitelem letiště, je jednatelem Letiště Karlovy Vary s. r. o. …

Jan Mahdal
Host
Jan Mahdal

Je zajímavé, že vždy, když ČSA opustí nějakou linku z “provozních důvodů”, najde se velmi rychle někdo jiný, koho linka uživí a dokonce při vyšší frekvenci.

Přemek
Host
Přemek

Politika.

Ludvík
Host
Ludvík

Protože jsem se učil i ruštinu, dovolím si doplnit něco k názvu společnosti. Pobeda je prostý přepis slova Победа z azbuky. Ale v ruštině se to vyslovuje jinak. Hláska „o“ v této poloze se čte jako „a“. Hláska „e“ je v ruštině měkké „e“, jinak řečeno „ě“, nebo „je“ (ruština má i tvrdé „e“, které se píše jinak). Výslovnost v ruštině zní „paběda“ a znamená to „vítězství“.

kolkol
Host
kolkol

Ano, a je to zvláštní náhoda, že ruská poběda zní podobně jako česká pohroma. Běda, běda.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

A přejali to od Napoleona: „Běda! Ještě jedno takové vítezsví a jsem ztracen!“ 😀
PS: kolkol je rusky zvon, ne?

Kubrt
Host
Kubrt

Zvon je „kolokol“.

Panelák
Host
Panelák

>>> přejali to od Napoleona: „Běda! Ještě jedno takové vítezsví a jsem ztracen!“

Hm, to byl ten Napoleon asi nějaký hodně vzdálený potomek Pyrrha I. Epeirského, ne? 🙂

Martin V.
Host
Martin V.

Hezký rozbor, ale dost mě překvapilo, že to někdo rozebírá. Já to beru tak nějak automaticky. 🙂 Pobědy byly totiž moje první hodinky (pro mladší čtenáře podotýkám, že se každý den musely natahovat). 🙂

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Ale zato vydržely hodně – i když to docela uměly i PRIMky: klisně třeba 30 roků …

Radka
Host
Radka

Jaké klisně?

Martin V.
Host
Martin V.

asdf… Už to chápete? 🙂 S koni to nesouvisí.

Neonym
Host
Neonym

Když budu uvažovat pouze Čechy, tak jsou Karlovy Vary město s nejhorším spojením (co se týče infrastruktury) na Prahu. Bratislava – Vídeň je trochu jiná liga. Ale chápu, že pro Rusko asi není spojení na Prahu u této linky tolik důležité.

Rajče
Host
Rajče

Tak do Prahy toho z Ruska létá víc než dost – Aeroflot, S7, Ural atd. Poběda lítá low-costy na zajímavá letiště – Bratislava, Karlovy Vary, Lipsko atd. kam zas nelétají ti velcí. A mají s tím docela úspěch. Můžeš prostě letět Praha Moskva za cca 5000 Kč nebo Bratislavu (Morava) či Karlovy Vary (Čechy) za 2000 Kč. Výběr je na tobě.

MasoxCZ
Host
MasoxCZ

Tak hlavně je smutný, že Vary mají s Moskvou spojení skoro lepší než s Prahou. Čekal bych, že hérečkám, hérečkům, a podobným sereblitkám, majícím Rusáky v p#deli, to jedno nebude, a přestěhují si ten fesťák filmů natočených a promítaných za státní dotace, aby se na ně vůbec někdo koukal, odstěhují jinam. Třeba do Chebu.