Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

Řidiče na okraji Liberce čeká další omezení. Půlroční oprava mostu v Doubí začne v březnu

Most na silnici I/35 na okraji Liberce přes Hodkovickou ulici. Foto: Google Street View
Most na silnici I/35 na okraji Liberce přes Hodkovickou ulici. Foto: Google Street View
Oprava mostu bude výrazně levnější, než Ředitelství silnic a dálnic předpokládalo.

Řidiče na silnici I/35 z Liberce do Turnova čeká od příštího jara kromě stavby křižovatky Rádelský mlýn další omezení. Na okraji Liberce v Doubí dojde k výměně jednoho z mostů, který vede přes Hodkovickou ulici.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) již vybralo zhotovitele nového mostu, který nahradí stávající. Za 50,9 milionu korun získalo zakázku sdružení firem Eurovia CS a Brex. „Předpokládáme zahájení stavby na konci března. Musí se stihnout do začátku další zimní sezóny,“ uvedl Jan Wohlmuth, ředitel libereckého správy ŘSD.

ŘSD stavba vyjde výrazně levněji, než očekávalo. Původní rozpočet byl 93 milionů korun, soutěž deseti firem stlačila cenu na téměř polovinu. Provoz bude sveden na druhý most do uspořádání 1+1. K zemi půjde most, ve kterém se nyní jezdí ve směru od Turnova. Provoz pod mostem při probíhající rekonstrukci bude možný v omezené míře a řízen světelnou signalizací.

ŘSD přistoupilo k rozhodnutí o výměně mostu na základě diagnostiky, která ukázala hloubkovou karbonizaci rozhodujících profilů výztuže a vážný stav obou krajních podpěr. Po mostě se jezdí od roku 1973.

Po dokončení této akce by měla začít v roce 2022 velká oprava mostu na průtahu Liberce o zhruba dva kilometry dál.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
SHawk

Ještě nebude hotový Rádelák a už se začnou s…t i do skoro posledního připojení na Jablonec? Uzavřela se rádelská spojka, mraky aut jezdí přes Košovy a Pelíkovice (dříve normálně nepoužitelné trasy). Protože všechno jede přes Lukášov, nejsou vyjímkou kolony od kruháče u jízdárny až do Kunratic… To „plánovačům“ nestačila katastrofa způsobená současným uzavřením Rádelského mlýna, Gottwaldovky u učňáku a křižovatek U zelenýho stromu a Ostrý roh?

Martin V.

Není „hloubkovou karbonizací“ míněna spíš karbonatace betonu https://en.wikipedia.org/wiki/Carbonatation kdy už v betonu není alkalické prostředí chránící ocelovou výztuž před korozí?

Kubrt

Jasně, někdo říká karbonatace, někdo karbonizace. Me se taky víc líbí karbonatace 🙂

Briggus

Mě by spíš zajímalo co bude s mostem před sjezdem na Jablonec

ErnestoMagaliench

„Po dokončení této akce by měla začít v roce 2022 velká oprava mostu na průtahu Liberce o zhruba dva kilometry dál.“

Tím je myšlen nejspíš ten most vč. nájezdu od Jablonce směr Hrádek.. čili ještě 2 roky budeme zastavovat a napojovat se do pruhu vozidel jedoucích 90km/h v připojovacím pruhu o délce 20ti metrů.. jen loni jsem tam míjel 3 nehody.. supr..

SHawk

No, tam je ale, pokud se nemýlím, od viaduktu sedmdesátka a zhruba na úrovni bývalého Baumaxu padesátka… To, že ji málokdo respektuje, je věc jiná.

Majkii

Odkud pochází info o předpokládané ceně? V zadávací dokumentaci zakázky https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003026/zakazka/369368 je uveden předpoklad 56,7 MKč.
A má se dle projektu tam uvedeného jezdit 2+1.

Démon

Tyhle mosty se pořád jenom opravují. 🙁

Yellowhammer

Protože se vybírá co nejnižší cena, ne co nejlepší kvalita, nebo alespoň kompromis.

Jiří Šrámek

Obávám se, že na začátku sedmdesátých let nebylo z čeho vybírat.

Jindra

A také se projevuje blahodárný účinek solení vozovek. Předsolování před možným sněžením, zasolováním, dosolováním po nočním možném sněžení atd. Soli máme dost.