RegioJet spustil prodej jízdenek do Chorvatska, ve srovnání s loňským rokem zdražil

První vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Zdopravy.cz/Jan SůraPrvní vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Dopravce vlaky pojmenuje Jadran Rijekovič.

Společnost RegioJet zahájila prodej jízdenek na sezónní vlak z Prahy do chorvatské Rijeky. V porovnání s loňským rokem si cestující připlatí nejméně stokorunu za jednu cestu. Nejlevnější jednosměrná jízdenka vyjde na 690 Kč. Ve spacím voze vyjde jízdenka na nejméně 890 Kč.

Jde o nejnižší ceny, které neplatí zdaleka celé léto: v červenci jsou aktuálně nejlevnější jízdenky za 1490 Kč, většina termínů je minimálně za 990 Kč. Za cenu 690 Kč lze aktuálně koupit pouze některé termíny v druhé polovině září. Podle podmínek jízdenek lze lístek zdarma stornovat 60 dnů před odjezdem, při zrušení do 14 dnů před odjezdem dostane cestující ještě 50 procent zpět. Pak už nic.

Dopravce oproti loňskému roku výrazně seškrtal rozsah spojení. Jezdit bude od 16. června do 30. září třikrát týdně. Příští rok počítá s obnovením provozu na každý den, a to až do Splitu. Důvodem letošního režimu jsou zejména výluky na chorvatském území, kvůli kterým bylo třeba změnit trasu spojů. Díky vstupu země do Schengenského prostoru končí pohraniční kontroly na hranicích, které budily cestující.

„Chceme lidem nabídnout možnost každodenního spojení s Chorvatskem stejně, jako byli zvyklí v předchozích letech. Proto rozšiřujeme autobusovou linku Praha-Split, která obslouží zákazníky během hlavní sezony v červenci a srpnu každý den, a to za velmi příjemnou cenu od 999 Kč,” říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

K vlaku ještě každodenní spojení po silnici do Splitu

Na vlak v Rijece a Ogulinu budou navazovat autobusy pro spojení do většiny hlavních jadranských přímořských středisek. Mezi 16. a 30. červnem pojede noční vlak přes Vysočinu, tedy přes Kolín, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. Od července do konce sezony spoje pojedou přes Pardubice. Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví pro nástup a výstup cestujících také v Břeclavi, na Slovensku v Bratislavě a ve Slovinsku v Celje.

Přímé autobusy budou jezdit od 26. 6. až do 31. 8. z Prahy do Splitu denně, v červnu a září jednou týdně vždy v pátek (zpět v sobotu). Autobusy spojí Prahu, Brno a Bratislavu s chorvatskými městy Zadar, Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir a Split.

Vlaky RegioJet vyjedou letos do Chorvatska již počtvrté. Za svou existenci si vysloužily značnou pozornost a oblibu. „Letos jsme se rozhodli, že spoje mezi Českem, potažmo Slovenskem, a Chorvatskem pojmenujeme. Vybrali jsme název, který linku vtipně a s nadsázkou vystihuje – Jadran Rijekovič“, vysvětluje Tereza Ptáčková, manažerka mezinárodních projektů RegioJet. Poprvé vyjely vlaky RegioJet do Chorvatska v roce 2020, kdy převezly kolem 70 000 cestujících. Od té doby přepraví každou sezónu okolo 100 000 cestujících v obou směrech.

Tagy Praha - Rijeka RegioJet vlakem do Chorvatska vlaky do Chorvatska
71 komentářů