egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Reakce Aeroflotu na vyhoštění diplomatů. Do Prahy plánoval větší letadlo, nakonec pošle A320

Aeroflot kvůli zrušení dvou třetin letů musel v úterý do Prahy poslat větší A330-200. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com
Aeroflot kvůli zrušení dvou třetin letů musel v úterý do Prahy poslat větší A330-200. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com
Na linku do Moskvy dopravce nasadí A330-200, do kterého se vejde o téměř sto cestujících více než do běžně nasazovaného A320.

(aktualizováno 19.4. 9:15)Vyhrocení vztahů mezi Českem a Ruskem mělo přinést i změnu do letecké dopravy mezi Prahou a Moskvou. Letecká společnost Aeroflot na linku do Prahy plánovala ještě v neděli večer výjimečně letadlo Airbus A330-200.

I když firma oficiálně nesdělila důvod nasazení většího stroje, v době jinak omezené poptávky lze předpokládat, že jde o reakci na vyhoštění 18 ruských diplomatů z Česka společně s jejich rodinnými příslušníky. Nakonec ale od plánu ustoupila a na linku nasadí Airbus A320. Do Prahy má naopak odpoledne podle některých proruských leteckých serverů zamířit vládní Il-96, redakce Zdopravy.cz tuto informaci ověřuje na ministerstvu dopravy.

Jde o linky 2012/2013. Letadlo z Moskvy přilétá do Prahy ve 12 hodin a odlétá ve 14:30. Obvykle na tuto linku Aeroflot nasazuje Airbus A320 s kapacitou 158 lidí, A330-200 má ve verzi pro Aeroflot kapacitu 241 cestujících. V Praze se už širokotrupé letadlo Aeroflotu v minulosti objevilo, loni s vypuknutím pandemie ruský dopravce takto řešil zvýšenou poptávku ruských občanů po návratu domů a použil Boeing 777-300. Před dvěma lety kvůli náhradě zrušených letů v době malé letecké obchodní války mezi oběma zeměmi nasadil do Prahy A330-200.

Zpráva o vyhoštění ruských diplomatů přišla jen pár dní poté, co čeští a ruští dopravci oznámili navýšení počtu letů. Do Petrohradu budou létat Smartwings i společnost Rossiya, do Moskvy pak navýšil počet letů Aeroflot.

(diskuze zrušena pro nálet trollů)

 

29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ex1312

Ze tu historku sezrali moji, pomalu jiz senilni rdice, nejak dokazu pochopit. Ale z evidentne uspela u mnoha lidi v produktivnim veku, je desive. Misto vysetrovani covidovych zlocinu Babise a Hamacka, ke kterym se jiz schylovalo, bud lid slavit vitezstvi nad rudymi agenty a mozna i tleskat vlade protiruske jednoty, do ktere se po bok estebaka a rudeho svetru usadi elity demobloku.

Jirka B.

Bezte trolit jinam. Tady je diskuze o tom, ze prileti velke letadlo a ne o politice.

Ex1312

Podivej se na prispevky nize, 90% je o Rusacich, ne o letadle. Patologicka nenavist k Rusum je u tech, co prozili ’68 pochopitelna, ale cui bono Babisovi je jasne. Klidne muj prispevek nahlas a nech jako trolling smazat, jen tim ale potvrdis jeho pravdivost.

rychlodráha

Málo!

Fikusek

Letadlo s vlekem.

Martin

Měli by poslat ještě větší pokud nám dnes oni také vyhostí 18 a následně mi jim zbylých 130 😀

džon

…to měli poslat celej vlak, jinak tam celej ten barák nedostanou, už aby byli pryč a developer může to místo zhodnotit nebo Praha to zorat udělat tam pietní místo obětí ruského imperialismu, že to nejde ? Jejda máme vyvlastňovací zákon anebo tam chceme udělat na jejich území v ČR střelnici, jako si střelnici udělali ve Vrběticích….je to prasárna

Roman Soudný

Nic neorat, vila Friedricha Petschka je nádhernou stavbou, jen bude potřeba vyvětrat a vyškubat z ní štěnice. Pak by mohla sloužit jako sídlo Ústavu pro studium totalitních režimů.

Lukáš David

Poslou vetsi letadlo, strategicky bombarder TU-160.. 😀

SaulGoodman

A SPYDER kvůli neustálému dohadování s komoušema o rozpočtu pro AČR stále nemáme 🙁

Lukáš David

Spyder ohrozen nebyl a neni, uz pri oznameni zameru nakupu byl oznamen rok (snad tusim 2022), tim neobhajuju KSCM.. 🙂

SaulGoodman

Tak ono naštěstí nakonec není ohroženo skoro nic, minimálně po finanční stránce, ten rozpočet je na schválených číslech nakonec. Ale smlouva na SPYDERy pokud vím uzavřena ještě nebyla, a pokud by se těch 10 mld bylo nevrátilo a bylo třeba někde šetřit, tak to asi byl jeden z projektů, které teoreticky přicházely v úvahu, ne?

johny

Měli rovnou zaplnit jeden A380 a poslat je domů všechny

Toníček

No to jsem taky zvědavý jak se to vyvine.
Bylo by super, kdyby se ten počet diplomatů konečně vyrovnal a bylo to 1:1. Zatím to tak bohužel nevypadá…

Jirka

Jen v Praze je takových 100 000 Rusů trvale žijících, ruštinu slyšíte na ulici, v dopravních prostředcích, všude. Kolik z nich je tady aby nám škodili, těžko říct. Škodí ale už jen tím, kolik zabírají bytů, protože mají neomezené finanční možnosti a přispívají tak k jejich neustálému zdražování. Je to horší než v roce 68, dnes nepotřebují k obsazení tanky a kalašnikovy, stačí počítač a novičok.

Slosor

Těch 100 000 jste si samozřejmě vycucal z prstu. V celé ČR žije 38 000 Rusů. A jestli jazyk, který slyšíte není spíše ukrajinština. Ukrajinců je v ČR třikrát více, než Rusů.

SaulGoodman

No, také berte v úvahu, že v těch statistikách se vykazují cizinci, tj. lidé bez českého občanství. Jak mezi Ukrajinci, tak mezi Rusy bude spousta lidí, kteří už české občanství mají. Podobně jako u Vietnamců.

Petr5

A neomezené prostředky také nemají, jen pár z nich. Mnozí tu dělají práce, o které Čech ani nezavadí

Původní Pražák

Rusové?? Z těch vil a bytů v Dejvicích, a celé Praze 6 a všech dražších novostaveb, kde na ně připadá minimálně třetina bytů?

Původní Pražák

Možná je evidováno 38 000 Rusů, ale taky věřím, že realita je daleko horší.

noerf

Praha pro obnovu bytového fondu potřebuje postavit 6000 bytů ročně. Reálně se zkolauduje ročně 3000 bytů.
Pravé příčiny růstu cen bytů je jejich nedostatek, zdlouhavé povolovací procesy atd. Developeři rádi postaví v Praze 8000 bytů ročně, pokud dostanou stavební povolení di čtyřlet od záměru nikoliv po osmi až dvanácti letech.

Pody

Není to tak jednostranné. Nedostatečná nabídka (i vinou zdlouhavých povolovacích procesů) je problém. Ke neustálému zdražování však přispívají i faktory na straně poptávky (absence regulace ryze spekulativních nákupů nemovitostí, nízké úrokové sazby atp.).

Petr5

Developeři si nevidí na konec nosu. Za minulé krize, když prodeje klesaly, se úplně vykašlali na přípravu nových projektů, čekali až vše starší prodají. Proto teď nemůžou tolik stavět.

joska

Až ti zavřou kohoutky , tak se nastěhuj do jejich bytů a sníží se jejich cena ,sedneš si do šlapacího autíčka a pojedeš za svým podnikáním. Zatopíš si v krbu dřevem z polomů , přečteš si co Seznam vydrbal ve světě ,no paráda ,plný spokojený život ,určitě se nemůžeš dočkat.

Ales

Kupředu levá soudruhu

Kubrt

Jenže oni ty suroviny potřebují prodávat, je to základ národního hospodářství, bez exportu ropy a plynu by byl ruský státní rozpočet prázdný.

Jirka

Rusů je tady několik desítek tisíc. To by bylo letadel…

Kubin

Konečně by byla práce pro letecké dopravce…