LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Qatar Airways na nákupech. Koupily necelou desetinu Cathay Pacific

Boeing 777 v barvách Cathay Pacific v Hongkongu. Foto: Cathay PacificBoeing 777 v barvách Cathay Pacific v Hongkongu. Foto: Cathay Pacific

Společnost Qatar Airways se stala prvním dopravcem z oblasti Perského zálivu, který získal podíl v aerolince z Dálného východu. Firma

Společnost Qatar Airways se stala prvním dopravcem z oblasti Perského zálivu, který získal podíl v aerolince z Dálného východu. Firma dnes oznámila nákup 9,61 % akcií aerolinky z Hongkongu, který je rovněž členem aliance oneworld.

Jde o čtvrtou leteckou skupin, do které katarský dopravce investuje. Firma má 20 % ve skupině International Airlines Group (British Airways, Iberia, Vueling), Latam Airlines a od léta také v Meridianě.

“Cathay Pacific jsou jednou nejsilnějších aerolinek na světě, jsou v oboru respektované a mají obří potenciál do budoucnosti,” řekl k nákupu šéf Qatar Airways Akbar Al Baker. Za podíl v dopravci zaplatí 662 milionů dolarů. Pro Katarce může jít o cestu, jak se dostat především více na čínský rychle rostoucí trh.

Prodávajícím je Kingboard Chemical Holding . Většinu v Cathay Pacific budou nadále držet Air China and Swire Pacific, které mají dohromady tři čtvrtiny akcií. “Už úzce spolupracujeme jako členové aliance oneworld a těšíme se na pokračování konstruktivního vztahu,“ uvedl šéf Cathay Pacific Rupper Hogg v prohlášení.

Transakce přichází v době, kdy Cathay Pacific čelí na svých trzích čím dál větší konkurenci a dopravce se podle posledních výsledků dostal do ztráty.

Tagy Cathay Pacific qatar airways
Žádné komentáře