Infrastruktura Mimořádné události Železnice

Provoz na koridoru u Hostivaře se vrací po nehodě na dvě koleje, omezení končí

CityElefant po srážce s kamionem v Uhříněvsi. Foto: Drážní inspekce
CityElefant po srážce s kamionem v Uhříněvsi. Foto: Drážní inspekce

Správa železniční dopravní cesty otevře dnes v 15 hodin i druhou kolej mezi stanicí Praha-Hostivař a zastávkou Praha-Kolovraty. Provoz na koridorové trati je omezen od pátku minulého týdne, kdy došlo ke srážce kamionu s vlakem na železničním přejezdu.

Konec omezení potvrdila mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Zítra v osm hodin ráno by se měl otevřít pro silniční dopravu i přejezd v ulici u Starého Mlýna. „Rychlost na opravované koleji bude dočasně snížena na 50 km/h,“ uvedla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Podle ní se čeká ještě na dodávku některých dílů pro železniční přejezd.

Dokončení opravy trati a přejezdu znamená i návrat provozu k normálu. České dráhy musely kvůli kapacitě trati omezit některé linky příměstských vlaků, namísto do Strančic jezdily jen do Uhříněvsi.

Soud již v neděli poslal osmašedesátiletého řidiče do vazby. Za obecné ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení muži hrozí až osm let vězení.

Takové tempo jsem na stavbě dlouho neviděl. Dvacet chlapů, kteří fakt skoro všichni makají, žádné opírání o lopaty. A…

Gepostet von Jan Beránek / ČT am Donnerstag, 12. September 2019

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Paja

Není náhodou nějaké info o dotyčné jednotce CityElefant? Bude kompletně ta lokomotiva na odpis nebo půjde opravit?

Vbb

Na definitivní rozhodnutí je ještě brzo, musí se sejít komise a posoudit rozsah poškození (i těch na první pohled neviditelných – geometrie nosných částí apod.)
Já to vidím spíš negativně 🙁 .