Primátor Ostravy sliboval vyřazené tramvaje na pomoc Ukrajině, nakonec je DPO prodal

Tramvaj T3R.P v Ostravě. Foto: Michal ChrástTramvaj T3R.P v Ostravě. Foto: Michal Chrást

Nový majitel kupuje tramvaje za více než dva miliony korun, chce je věnovat Ukrajině.

53 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
omar

Pro vlastní publicitu a PR je pan Macura schopen všeho, takže nchápu, koho ještě mohou překvapit jeho lži. No a duo Macura-Morys, je pro vlastní propagaci schopné všeho, třeba vyhodit statisíce za reklamu na první bezpapírovou nebo nakoupit předražené double deckery. Bohužel mám za to, že vláda ANO v Ostravě hned tak neskončí. Jsme opravdu region razovity.

Stara skola

No a u nas v Praze zase spousta lidi se slzou v oku vzpomina na slovenskou primatorku z ANO – napriklad vetsina motoristu bez ohledu na politickou prislusnost.

medical examiner

Tak snad bude štěstí…a bude pokračovat podpora praktičtějších, voňavějších a levnějších tramvají…

Stara skola

Ojete vyrazene trmvaje za dvemega asi nikomu v CR chybet nebudou. U provozuschopne vojenske techniky za miliardy si tim uz tak jistej nejsem.

Asd

Nějak nechápu titulek článku. Ukrajina dostane tramvaje zdarma a Ostrava získá 2 mil. Kč že kterých jak doufám bude mít OV užitek.

Surio Mario Ramirez Suarez

Jako dobrý hospodář nedaroval, ale raději prodal a pro podnik inkasoval alespoň nějaké malé peníze. Veliká pochvala. Evidentně gramotný člověk s mozkem.

Gajda

Gramotnej člověk by to nesliboval veřejně do médií a pak to nesplnil. A taky by něco takovýho gramotnej člověk neoslavoval.

medical examiner

Asi si to po sobě přepočítal, a vyšlo mu, že tak štědrý prostě být nemůže…

Pepa z tratě

Slibem nezarmoutíš. Tak proč tu bandu z ANO volíte????

omar

Bo Ostrava je region razovity, bohužel. xd

M.

Morys… Macura… Je třeba něco dodávat?

Pavel Mareš

Mikolajiv?
Cherstonská lidová republika, krymský federální okruh Ruske Federace bude vděčná za velkorysý dar ojetých tramvají.☺️

Pražec

Táhni za Ural

Paolo

Podpora válečného řízení ze strany Ruska je v ČR trestná…to že tady píšeš tyhle kraviny nezná i že nemůžeš být trestné odpovědný..jseš slušný Nácek

Stara skola

Za tenhle vyrok by ho do teplaku nedostal ani Urvalek, pardon, Striz, to uz spis ve tvym prispevku vidim naznaky vyhrozovani.

omar

Byl jste s tím u lékaře? Moderní medicína dokáže zázraky. I když u Vás…………. Vyhrožování v náznacích………. Pane Bože, Ty to vidíš…….

omar

Trubka zůstane trubkou, na věky věků (amen).

EC104

Ten Fikáček to musí být správný chlap…jen by mě zajímalo kde ty prachy bere? kdo mu je tiskne??

Jiří Kocurek

Nejspíš mu je nikdo netiskne. Ale dají mu je sponzoři a zákazníci.

Albert

Tiskne mi je národní banka, jako každému 😀

Jarek

Až se situace uklidní bude na Ukrajině solidní skanzen, na který se budeme moci snad jezdit dívat. A to nejen co se týče prostředku MHD , ale i tisíců ojetin různého stáří co si na Ukrajinu vozí ti co utíkají před válkou. Macuru jsem nevolil, ale průser je ten, že něco slíbil a pak to bylo jinak. Kdyby to za prachy prodal hned, ani pes by neštěkl, tak si ho v tom teď pěkně vymáchají 🙂

Ten Ten Ten

Na Ukrajině je solidní MHD skanzen už dávno, což byste věděl, kdybyste se tam „jezdil dívat“ už před válkou. 😉 Třeba kyjevská lesní tramvaj je dost dobrá… a česká.
Jinak ne zcela chápu ty, které lži zaměstnance ANOfertu překvapují.

medical_examiner

A kdy tam skanzen nebyl…

Jan Franěk

Občas to jsou dobré horské dráhy. Podle videí jsem snad ještě neviděl nacpanou tramvaj. No při stavu tamních tratí. To asi ani nejde, z bezpečnosti.

Jarek

Možná jsem se nepochopili, ono na jihovýchod od nás je solidní skanzen to máte pravdu, a byl i před válkou, akorát nyní se ten skanzen rozšiřuje. Na Ukrajinu jsem se chystal, ale díky okolnostem jsem místo toho navštívil Rumunsko Moldavské karpatské lesní železnice a Ukrajina je v pořadí, ať už si to tam mocnosti rozparcelují jak koli….

Pavel Vavříček

Po válce spíš budeme Ukrajině pomáhat s její obnovou a tam půjdou asi i nejnovější a nejmodernější vozidla. Takže na skanzen můžeme po obnově zapomenout. I na vozy z Ruska a Běloruska

medical_examiner

Takže i nějaké 15T?

Ján

Dpmo jim tím prodloužil životnost

krystof.bohm1

Co čekat od člověka který je schopný tak ohnout páteř vlízt do ANO 2011. Ale snad ty dva miliony použijí na nové 39T a hlavně že se ty tramvaje přece jen dostají na Ukrajinu, i náhradní díly by jim měli dát, třeba některým výbuchy vymlátily okna.

Ján

Trolíš pro Ukrajinu? Je vidět, že ti chybí informace o zvěrstvách, které Ukrajinci páchali a dále páchají, a o kterých naše média lžou, nebo mlčí!

Jiří Kocurek

Byl jednou jeden diktátor. A ten měl plnou hubu mimo jiné ochrany obyvatel jisté národnosti v jistém státě. A pořád všem tvrdil, jak jsou tam vražděni ti, které chce ochránit.
Tak mu to odkývali, území mu bylo předáno, aby byl zachován mír. Psal se rok 1938.

_Tom _

Děkujeme za názor a posíláme písničku!

Petr Vaněk

„Příští týden by měly odjet na Ukrajinu trolejbusy z Brna, které dopravní podnik věnoval zdarma. Na Ukrajinu mají putovat zdarma i tramvaje z Prahy či trolejbusy z Jihlavy,“ řekl Fikáček.

No, a autobusy a hasičské auto z Ostravy už několik měsíců slouží ve Lvově – tak kdo dává rychleji?

medical examiner

Tramvaje z Prahy…snad jim přijdou ty 15T k duhu 😀

Xapadlo

Já jenom doufám, že se na to pana primátora řádně a několikrát vyptají páni novináři a že si o tom alespoň v nezávislých novinách několikrát přečteme. V posledních týdnech to podle médií vypadá, jakoby koblihový král a jeho kumpání byli svatí.

David

Ostrava….. hnus….. co dodat

medical examiner

No jo no…přechodné období rozvoje (Stadlery a 80km/h) už nějak pominulo (Scheißewerke)…

Jeřdno

Z pohledu cestujícího vypadají škodovky zatím výrazně lépe než Stadlery (které nejsou žádná hrůza), ve škodovkách jsem na 4 sedáčkách viděl sedět i 4 lidi, ve Stadleru vidíš víc než dva lidi v naprostě většině jen pokud jsou to malé děti, protože dospělí se tam vlezou hodně nekomfortně..

Gwann

mňo, tak počítali s tím, že se na to už zapomnělo.

přesně dle koblihového guru.

jen je smutné, že podobní grázlové jsou rozlezlí skoro ve všech partajích. Jediní relativně bez průšvihu jsou Piráti….

jva

zatím…

a8n

To zas pozor. Pro největší ostravskou rozkrádačku od devadesátek – prodej EE – hlasovali taky.

Zlámalík

Stejná sorta jako jejich prolhaný „předseda opozice“. Sorry za politický komentář, tohle ale nejde jinak.

Kubrt

A já vždycky Macuru (a Vokřála, když tam byl) považoval za bílé vrány Anofertu. Tak asi jsem se spletl.

Paolo

Bože tam je vedení dp prolhané s emočním qvocjentem -1000…Fikacek palec nahoru

Pražec

Palec hore za nový tag „slibotechna“ 👍 🤣

Pavel Vavříček

Dodatek, že trolejbusy z Brna měly původně na Ukrajinu mířit už před více než měsícem

Paolo

Neumožňovala to bezpečnosti situace a kapacita vlakových trati která byla potřebnější na akutní veci…stali by v PL bůh ví kde

původní Jakub P

Zpoždění se vzhledem k situaci dá pochopit, logistika na Ukrajinu teď jednoduchá není a je klidně možný, že přednost dostal převoz akutnějších věcí.

Martin

Jste osel řešit jestli tam měly ty trolejbusy být před měsícem.Dulezite je že je poskytli zadarmo.Termin není důležitý.Vy asi posledních pět měsíců nevíte co se na UA asi děje.

medical examiner

To omezili trolejbusovou dopravu nebo to byly takové šunty?

Jirka

Tak normálně obměňujeme vozový park, trolejbusy ještě jezdily a na těch pár let ještě udělají někde dobrou službu. Děje se to tak už roky, jenom komerčně. Posílaj se tramvaje buď na Ukrajinu nebo Liberce. 😀