Ostrava vyčlení část tramvají, které vyřadila, na pomoc Ukrajině

Tramvaj T3R.P v Ostravě. Foto: Michal ChrástTramvaj T3R.P v Ostravě. Foto: Michal Chrást

DPO dotahuje převod vyřazovaných autobusů a požární techniky na Ukrajinu.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) nabídne k prodeji nakonec méně vyřazených tramvají T3 a T6A5. Část provozuschopných tramvají vyčlení na pomoc Ukrajině.

Informoval o tom primátor Ostravy Tomáš Macura na Twitteru. „S Danielem Morysem (šéf DPO pozn. red.) jsme domluveni, že z tohoto souboru vyčleníme provozuschopné tramvaje jako pomoc Ukrajině. Aktuálně se ‚papírově‘ dotahuje jiný věcný dar v podobě autobusů a požární techniky,“ uvedl Macura.

Podobný plán darovat část tramvají, které by jinak vyřadila, oznámila již dříve Praha.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) vypsal výběrové řízení na odprodej souboru 26 tramvají za cenu 2,259 milionu korun. Zájemcům nabízí soubor 20 tramvají T3 a 6 tramvají T6A5. Nabídky lze podávat i jednotlivě. Jde zatím o letos největší balík vyřazovaných tramvají, který je u českých dopravních podniků k mání. Rozprodej souvisí s postupnou náhradou novějšími vozidly, zejména Škoda 39T ForCity Smart. Nejlevnější je tramvaj T3 z roku 1985, kterou DPO nabízí za 46 tisíc korun. Některé tramvaje jsou již neprovozuschopné, některé naopak ještě stále jezdí.

DPO již dříve oznámil, že letos skončí provoz tramvají typu T6A5. V rámci dodávek nových tramvají od Škody vyřadí dopravní podnik také 34 kusů starších tramvají typu T3. DPO si ale zbylou část, tedy 21 tramvají, ponechá jako zálohu. Tramvaje typu T3 tak z ostravského provozu zatím nezmizí, i když se neoficiálně mluvilo i o jejich vyřazení.

Tagy dopravní podnik ostrava DPO ostrava pomoc Ukrajině
15 komentářů