Přemostění Svitavy a železničního koridoru v Blansku postaví Metrostav DIZ

Čekající auta na přejezdu v Blansku. Foto: Městský úřad v BlanskuČekající auta na přejezdu v Blansku. Foto: Městský úřad v Blansku

Díky mostu skončí dlouhé čekání na přejezdu.

Společnost Metrostav DIZ začne v srpnu se stavbou nového mostu v Blansku. Překlene řeku Svitavu a železniční koridor do Starého Blanska. Po jeho dokončení odpadne řidičům dlouhé čekání na železničním přejezdu.

Vítězství Metrostavu DIZ oznámil Jihomoravský kraj v tiskové zprávě. Hodnota zakázky je 264 milionů korun, většinu nákladů má zaplatit stát. Stavba začne v srpnu novostavbou okružní křižovatky na ulici Svitavská.

„Pro město Blansko je toto zásadní téma. Kdo zná situaci na přejezdu na Staré Blansko, ví, jaké kolony se zde tvoří a jak problematický je tento přejezd zejména pro složky Integrovaného záchranného systému JMK. Teď pevně věřím, že zhotovitel dodrží termín dokončení stavby. My se ze strany města budeme snažit o eliminaci vzniklých omezení s touto stavbou,“ řekl radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy a starosta Blanska Jiří Crha.

Most jako nová dominanta města

Stavba začíná na Svitavské ulici na levém břehu řeky Svitavy a přemosťuje koryto řeky, železniční koridor a končí v průmyslové zóně na Starém Blansku. Se stavbou souvisí nutné úpravy parkovacích ploch, chodníků, místních komunikací a  sjezdů. Přibude oplocení, dojde k úpravě zatrubnění potoka na Starém Blansku a vybudování opěrných zídek. Most má být i dominantou města, je navržen v podobě ocelového oblouku se síťovými závěsy.

Pláno nového přemostění v Blansku. Foto: Blansko. czVizualizace nového mostu v Blansku. Foto: Městský úřad v BlanskuČekající auta na přejezdu v Blansku. Foto: Městský úřad v Blansku

„S ohledem na to, že smontovaný mostní oblouk s vybetonovanou deskou bude umístěn na mostní pilíře výsuvem, bude celá realizace zajímavá i z technického pohledu,“ dodal ředitel Správy a údržby silnic JMK Zdeněk Komůrka. Akce bude koordinována s výlukou železničního provozu přes koridor.

Tagy Blansko Jihomoravský kraj Metrostav DIZ
6 komentářů